Notowania

terroryzm w iraku
12.01.2014 11:09

Zamach w Iraku. Krwawe żniwo eksplozji samochodu-pułapki

Nie żyje 9 osób. Celem mieli być ochotnicy do irackich sił zbrojnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
Przedwczoraj Irakijczycy opłakiwali ofiary innego zamachu,</br>do którego doszło zaledwie trzy dni temu</br>

Co najmniej 9 osób zginęło, a 16 zostało rannych dziś w Bagdadzie w wybuchu samochodu-pułapki w rejonie dworca autobusowego - podała policja i źródła medyczne. Celem zamachu byli ochotnicy do irackich sił zbrojnych.

Według agencji AP do wybuchu doszło w rejonie dworca autobusowego w dzielnicy Allawi. Celem zamachu byli ochotnicy, którzy przyjeżdżają do irackiej stolicy, by załatwić formalności związane ze wstąpieniem do armii i potem z tego dworca wracają do domów.

W czwartek ponad 20 osób zginęło w zamachu samobójczym przeprowadzonym w Bagdadzie przed punktem rekrutacyjnym armii.

W ostatnim czasie iraccy rebelianci sunniccy nasili ataki na siły bezpieczeństwa oraz zwolenników zdominowanego przez szyitów rządu premiera Nuriego al-Malikiego. Miniony rok okazał się najkrwawszym w Iraku od pięciu lat. Jak szacuje organizacja zajmująca się liczeniem cywilnych ofiar konfliktu - Iraq Body Count (IBC), w aktach przemocy zginęło 9745 cywilów.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaatakowany wojskowy punkt rekrutacyjny Celem ataku było małe lotnisko w stolicy Iraku, które na co dzień jest wykorzystywane przez iracką armię.
19 zabitych w zamachach w Bagdadzie Na razie nikt nie zadeklarował odpowiedzialności za te zamachy.
Dowódcy Al-Kaidy zamordowani w Iraku Ludność zemściła się na na terrorystach - powiedział agencji AFP dowódca milicji Ahmad Aburicha.
Tagi: terroryzm w iraku, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz