Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamach w iraku
29.04.2013 08:54

Zamach w Iraku. Kraj jest na krawędzi wojny domowej

Akty przemocy na tle wyznaniowym są obecnie w Iraku najbardziej nasilone od wycofania się wojsk USA pod koniec 2011 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris Images/East News)

Do co najmniej 26 wzrosła liczba osób, które zginęły, kiedy trzy samochody pułapki wybuchły w poniedziałek rano na targowiskach w dwóch szyickich miastach na południu Iraku - poinformowały źródła medyczne i policyjne. Jest kilkudziesięciu rannych.

[aktualizacja 12:41]

Akty przemocy na tle wyznaniowym są obecnie w Iraku najbardziej nasilone od wycofania się wojsk USA pod koniec 2011 roku.

W ubiegłym tygodniu irackie siły bezpieczeństwa rozbiły w mieście Hawija sunnicki protest przeciwko rządowi szyickiego premiera Nuriego al-Malikiego. Zamachy i inne akty przemocy po wydarzeniach w Hawii rozprzestrzeniły się poza to miasto.

W czwartek premier Maliki ostrzegał Irakijczyków przed próbami ożywienia _ wojny domowej na tle wyznaniowym _.

Sunnici, stanowiący w Iraku mniejszość, zajmowali w czasach dyktatury Saddama Husajna najwyższe stanowiska w aparacie rządowym, wojsku i służbach specjalnych. Obecnie zarzucają władzom dyskryminację.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamach na pogrzebie. 15 zabitych, 40 rannych Piętnastu zabitych i ponad 40 rannych to bilans zamachu dokonanego podczas pogrzebu przywódcy plemiennego w Bakubie.
Błyskawiczny proces zamachowców z Kanady Pierwszy odmówił przyjęcia adwokata z urzędu, a drugi powiedział, że oskarżenia wobec niego są oparte _ na pozorach _.
Oto motyw zamachów w Bostonie Zatrzymanemu Dżocharowi Carnajewowi, 19-latkowi czeczeńskiego pochodzenia, postawiono zarzuty, które mogą doprowadzić go do celi śmierci. Jego brat Tamerlan zginął w czasie policyjnej obławy.
Tagi: zamach w iraku, zamach, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz