Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
egipt
29.12.2013 13:00

Zamach w Egipcie. Bomba przed budynkiem wywiadu

Rannych w wybuchu zostało czterech żołnierzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Apaimages/Polaris/East News)

Bomba eksplodowała w mieście Bilbajs na północnym wschodzie kraju - poinformowali przedstawiciele sił bezpieczeństwa. Rannych w wybuchu zostało czterech żołnierzy.

Według lokalnej telewizji eksplodował samochód-pułapka. Częściowo zniszczona została tylna ściana budynku. Źródła w siłach bezpieczeństwa przekazały, że nie spodziewają się ofiar śmiertelnych.

Do wybuchu bomby doszło zaledwie kilka dni po krwawym zamachu samobójczym przed budynkiem policji w mieście Mansura w północnym Egipcie. W ataku tym 24 grudnia zginęło 16 osób, głównie policjantów.

Do zamachu przyznało się dżihadystyczne ugrupowanie. Mimo to ustanowiony przez armię rząd Egiptu oskarżył o zamach Bractwo Muzułmańskie i uznał je za organizację terrorystyczną.

Czytaj więcej w Money.pl
Dżihadyści z Sahary grożą Francji i Egiptowi Mochtar Belmochtar od lat blisko współpracuje z dżihadystami z Sahary i Sahelu.
Odkryli głowę faraona sprzed 3000 lat Archeolodzy odkryli w Luksorze głowę posągu z granitu przedstawiającego nierozpoznanego władcę z okresu Nowego Państwa.
Studenci w Kairze starli się z policją Demonstranci popierający Bractwo Muzułmańskie, przez władze Egiptu uznane za organizację terrorystyczną podpalili dwa budynki.
Tagi: egipt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz