Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamach w burgas
19.07.2012 11:23

Zamach w Bułgarii. Komisja Europejska oferuje pomoc

Komisja Europejska zaoferowała pomoc Bułgarii, gdzie wczoraj doszło do zamachu na izraelskich turystów na lotnisku w Burgas.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Komisja Europejska zaoferowała pomoc Bułgarii, gdzie wczoraj doszło do zamachu na izraelskich turystów na lotnisku w Burgas. Poinformowała o tym w oświadczeniu unijna komisarz do spraw wewnętrznych, która skontaktowała się już z bułgarskim rządem.

Cecilia Malmstroem czyt. (cecylia malmstrom) napisała, że Europol jest gotowy pomóc władzom w Sofii w dochodzeniu, jeśli zostanie o to poproszony. Unijna komisarz potępiła też zamach, zapewniając że kraje członkowskie mogą liczyć na jej wsparcie w walce z terroryzmem. Złożyła również kondolencje rodzinom i bliskim ofiar.

We wczorajszym zamachu zginęło osiem osób, ponad 30 jest rannych. Według władz w Sofii, sprawcą wczorajszego ataku w Burgas jest zamachowiec-samobójca. Minister spraw wewnętrznych Bułgarii powiedział, że zamachowiec działał sam i miał fałszywe amerykańskie prawo jazdy.

Czytaj więcej w Money.pl
Atak bombowy w Burgas. Zamachowiec miał amerykańskie prawo jazdy Tuż przed atakiem na lotnisku wylądował samolot z polskimi turystami.
Premier oskarża: Oni stoją za zamachem - _ W ostatnich miesiącach widzieliśmy irańskie próby podniesienia ręki na Izraelczyków w Tajlandii, Indiach, Gruzji, Kenii na Cyprze _ - twierdzi premier Izraela.
Tagi: zamach w burgas, bułgaria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz