Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamach w Bostonie. Sąd postawił zarzut przyjacielowi zamachowca

0
Podziel się:

Oskarżony wyszedł z aresztu za kaucją w wysokości 100 tys. dolarów. Na czas oczekiwania na proces został objęty system dozoru elektronicznego.

Zamach w Bostonie. Sąd postawił zarzut przyjacielowi zamachowca
(AP/FOTOLINK/EastNews)

Amerykański sąd postawił zarzut składania fałszywych zeznań jednemu z przyjaciół Dżochara Carnajewa. Prokurator domaga się 16 lat więzienia. 19-letni Robel Phillipos to jedna z trzech osób aresztowanych na początku maja w związku ze śledztwem w sprawie ataków.

Zatrzymany, a także pochodzący z Kazachstanu Azamat Tażajakow (ang. Tazhayakov) i Dias Kadyrbajew (ang. Kadyrbayev), to studenci Uniwersytetu Massachusetts, tego samego, na którym studiował Dżochar Carnajew, domniemany współsprawca.

Według śledczych z FBI zeznał, że Carnajew nie odwiedził go w akademiku. Obrona opisała go jednak jako młodego człowieka, _ poddanemu intensywnemu przesłuchaniu bez możliwości skorzystania z pomocy prawnej _.

_ - Z czasem okaże się jasne, że to oskarżenie przede wszystkim nie powinno zostać wysunięte _ - oświadczyli prawnicy Philliposa, Derege Demissie i Susan Church.

Oskarżony wyszedł z aresztu za kaucją w wysokości 100 tys. dolarów. Na czas oczekiwania na proces został objęty system dozoru elektronicznego, a o jego położeniu informowała umieszczona na jego nodze bransoleta z wbudowanym nadajnikiem GPS.

Phillipos wraz z dwoma kolegami trzy dni po zamachu w Bostonie ukrywał Dżochara w swoim pokoju w akademiku. Carnajew zostawił u nich też plecak z komputerem i fajerwerkami. Trójce studentów zarzucono spiskowanie w celu ukrycia i zniszczenia dowodów w sprawie.

W ataku bombowym dokonanym 15 kwietnia przez braci Carnajewów zginęły trzy osoby, 260 zostało rannych.

Czytaj więcej w Money.pl
Szokujące zdjęcia wypłynęły do mediów Bostoński policjant odpowie za udostępnienie prasie zdjęć z zatrzymania Dżochara Carnajewa, sprawcy zamachu na uczestników kwietniowego maratonu.
To zabawka odpaliła bomby w Bostonie Dwie bomby, które wybuchły w czasie maratonu w Bostonie, zostały zdetonowane zdalnie za pomocą urządzenia umożliwiającego zdalne sterowanie zabawkowymi samochodami.
Tajemniczy muzułmanin namawiał do zamachu? Krewni oskarżonego o zamach w Bostonie Dżochara Carnajewa twierdzą, że jego starszy brat był pod wpływem tajemniczego muzułmanina o imieniu Misza.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)