Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamach w Bostonie. Rodzina odebrała z kostnicy zwłoki Carnajewa

0
Podziel się:

Amerykańskie władze podały też wczoraj, że zamachowcy z Bostonu początkowo planowali ataki na 4 lipca, święto niepodległości w USA.

Zamach w Bostonie. Rodzina odebrała z kostnicy zwłoki Carnajewa
(Dan Lampariello/DobsonAgency / R/EAST NEWS)

Bliscy Tamerlana Carnajewa, zamachowca z Bostonu zabitego w czasie policyjnej obławy, odebrała z kostnicy jego zwłoki - podały w nocy z czwartku na piątek władze USA.

Amerykańskie władze podały też wczoraj, że zamachowcy z Bostonu początkowo planowali ataki na 4 lipca, święto niepodległości w USA, ale zdecydowali się uderzyć wcześniej, gdyż udało im się złożyć bomby szybciej, niż się spodziewali.

26-letni Tamerlan zginął w czasie strzelaniny z policją kilka dni po zamachach bombowych podczas maratonu w Bostonie. W atakach z 15 kwietnia zginęły trzy osoby, ponad 260 zostało rannych.

Rzecznik departamentu bezpieczeństwa publicznego stanu Massachusetts potwierdził, że ciało odebrali pracownicy zakładu pogrzebowego wynajętego przez rodzinę.

Lekarz medycyny sądowej podał, że ustalono przyczynę śmierci Carnajewa, jednak informacja nie zostanie podana do publicznej wiadomości dopóki nie zostanie wydany akt zgonu.

Wuj Carnajewa, Rusłan Carni, który mieszka w stanie Maryland, powiedział wcześniej, że rodzina odbierze ciało. Wdowa po zamachowcu, Katherine Russell, zgodziła się na zabranie zwłok.

Ujęty przez policję młodszy z braci 19-letni Dżochar jest ciężko ranny i przebywa w szpitalnym więzieniu. Jeśli zostanie skazany za udział w zamachach, grozi mu kara śmierci.

Czytaj więcej w Money.pl
Są nowe doniesienia ws. zamachu w Bostonie W wybuchu dwóch bomb na mecie Maratonu Bostońskiego zginęły 3 osoby, ponad 260 zostało rannych.
Rodzice zamachowców nie przyjadą do USA Uważany za współsprawcę zamachów brat Dżochara Tamerlan został zabity w trakcie policyjnego pościgu. Obaj mężczyźni pochodzili z Czeczenii.
Zamachowiec z Bostonu wcale nie miał broni Dżochar Carnajew ukrywał się w łodzi na przedmieściach Bostonu. Znalazł go tam jej właściciel, który powiadomił policję.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)