Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamach w Bostonie. Kolejne zatrzymania w Stanach Zjednoczonych

0
Podziel się:

W wybuchu dwóch bomb na mecie Maratonu Bostońskiego zginęły 3 osoby, ponad 260 zostało rannych.

Zamach w Bostonie. Kolejne zatrzymania w Stanach Zjednoczonych
(Polaris/East News)

Kolejne trzy podejrzane osoby zatrzymano w związku z zamachami w Bostonie. Bliższych szczegółów policja na razie nie ujawniła.

15 kwietnia w wybuchu dwóch bomb na mecie Maratonu Bostońskiego zginęły 3 osoby, a ponad 260 zostało rannych, w tym wiele ciężko. Jeden ze sprawców ataku, 26-letni Tamerlan Carnajew zginął w strzelaninie z policją 4 dni po zamachu, drugi, jego brat 19-letni Dżochar Carnajew, został ujęty dobę później, podczas policyjnej obławy.

Amerykańskie służby podejrzewają, że zamachowcy przeszli specjalne szkolenie, które przygotowało ich do przeprowadzenia ataku. Według Komisji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, świadczy o tym fakt, że ładunek wybuchowy był skonstruowany w specjalistyczny sposób.

Czytaj więcej w Money.pl
Oto motyw zamachów w Bostonie Zatrzymanemu Dżocharowi Carnajewowi, 19-latkowi czeczeńskiego pochodzenia, postawiono zarzuty, które mogą doprowadzić go do celi śmierci. Jego brat Tamerlan zginął w czasie policyjnej obławy.
Zamachowiec z Bostonu wcale nie miał broni Dżochar Carnajew ukrywał się w łodzi na przedmieściach Bostonu. Znalazł go tam jej właściciel, który powiadomił policję.
FBI przesłuchuje rodzinę zamachowców W USA krewni Carnajewów obwiniają znajomego rodziny, radykalnego islamistę, o indoktrynowanie starszego z braci, Tamerlana.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)