Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamach w Bostonie. Carnajew nie skorzysta z Praw Mirandy

0
Podziel się:

Prokuratura zamierza wykorzystać klauzulę, która dopuszcza przesunięcie w czasie odczytania oskarżonemu ostrzeżenia...

Zamach w Bostonie. Carnajew nie skorzysta z Praw Mirandy
(PAP/EPA)

Podejrzany o udział w zamachach bombowych w Bostonie Dżochar Carnajew nie otrzyma początkowo wszystkich praw przysługujących oskarżonemu. Wynika to z faktu, że jego działanie traktowane jest jako akt terrorystyczny.

Obywatelom amerykańskim przysługują tak zwane Prawa Mirandy. Przewidują one, że przed jakimkolwiek przesłuchaniem policja musi poinformować oskarżonego, że może zachować milczenie, że ma prawo do adwokata i że wszystko co powie może zostać użyte przeciwko niemu w sądzie. Prawa Mirandy chronią obywatela przed obciążeniem samego siebie. Jak informują przedstawiciele amerykańskiego rządu w wypadku Dżochara Carnajewa zostanie zastosowany wyjątek.

Prokuratura zamierza wykorzystać klauzulę, która dopuszcza przesunięcie w czasie odczytania ostrzeżenia Mirandy w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa publicznego. Władze USA nie wyjaśniły o jakie zagrożenie chodzi.

19-letni Dżochar Carnajew przebywa w bostońskim szpitalu w ciężkim stanie. Według nieoficjalnych informacji ma dwie rany postrzałowe w nodze i w karku, stracił dużo krwi. Nie wiadomo kiedy będzie można go przesłuchać i kiedy zostanie formalnie oskarżony.

Czytaj więcej o zamachu w Bostonie w Money.pl
Choć to politycznie niepoprawne, policja musi... _ Alienacja, która przechodzi w dżihad _, nie jest nowym zjawiskiem - twierdzi _ Wall Street Journal _.
Boston znów zaatakowany. Relacja na żywo Jeden z napastników został zatrzymany po pościgu policyjnym 3,5 km w miejscowości Watertown, na zachód od uniwersytetu. Trwa obława na drugiego z napastników.
Najnowsze informacje o zamachu w Bostonie Ładunki wybuchowe raniły setki osób, a kilka zabiły. Eksplozje nastąpiły podczas maratonu biegowego z okazji _ Patriots Day _.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)