Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamach
24.12.2012 09:52

Zamach w Afganistanie. Policjantka zabiła amerykańskiego doradcę

Według rzecznika sił NATO, incydent ten to tzw. atak wewnętrzny, czyli zamach zorganizowany przez przedstawicieli afgańskich sił bezpieczeństwa i wymierzony w żołnierzy NATO.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

Afgańska policjantka zastrzeliła amerykańskiego doradcę w kwaterze głównej policji w Kabulu - poinformował anonimowy przedstawiciel afgańskiej policji, cytowany przez AP.

Według rzecznika sił NATO, incydent ten to tzw. atak wewnętrzny, czyli zamach zorganizowany przez przedstawicieli afgańskich sił bezpieczeństwa i wymierzony w żołnierzy NATO, z którymi powinni współpracować - pisze Reuters.

Tożsamość zabitego Amerykanina nie została podana do wiadomości publicznej, nie jest też do końca jasne, czy był on instruktorem policyjnym, doradcą wojskowym czy też - jak podaje AFP - konsultantem pracującym dla NATO.

Według AFP ofiara zamachu została jedynie ranna.

Czytaj więcej w Money.pl
Polak skazany w USA. Groził zamachem Przyznał się do próby wysadzenia mostu kolejowego podczas majowego szczytu NATO.
45 osób rannych. Po zamachu samobójcy Sprawca zdetonował załadowany materiałem wybuchowym samochód przed znajdującą się w okręgu Zurmat wojskową bazą.
Zamach na siedzibę NATO. Wśród ofiar dzieci Zamachowiec-samobójca wysadził się w powietrze w pobliżu siedziby NATO w Kabulu; zginęło co najmniej sześć osób, a pięć zostało rannych.
Tagi: zamach, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz