Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamach w afganistanie
03.08.2013 15:33

Zamach w Afganistanie. 9 zabitych w ataku na indyjski konsulat

Atak był wymierzony w konsulat, jednak większość ofiar to ludzie, którzy wchodzili lub wychodzili z pobliskiego meczetu. Indie podały, że żaden ich obywatel nie został ranny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Zamach na konsulat Indii na wschodzie Afganistanu, w Dżalalabadzie. Agresorzy podjechali autem przed budynek, po czym zdetonowali ładunek.

W wyniku ataku napastników-samobójców zginęło co najmniej 9 osób, a 23 zostały ranne. Wśród nich są dzieci.

Policja poinformowała, że atak był wymierzony w konsulat. Jednak większość ofiar to ludzie, którzy wchodzili lub wychodzili z pobliskiego meczetu. Indie podały, że żaden ich obywatel nie został ranny. Żadna organizacja nie przyznała się jeszcze do zorganizowania zamachu.

Tymczasem Stany Zjednoczone ze względów bezpieczeństwa zamkną dziś część swoich ambasad, między innymi tę w Afganistanie.

Czytaj więcej w Money.pl
Fala ataków na policjantów. Kilkanaście ofiar Co najmniej 12 policjantów straciło życie w ataku samobójczym w w prowincji Uruzgan w środkowej części Afganistanu. Kolejne dwie osoby zginęły w mieście granicznym Spin Boldak (Kandahar) na południu kraju.
Krwawy zamach talibów. Jatka w autobusie Autobusy są częstym obiektem zamachów, ponieważ afgański rząd regularnie wykorzystuje je do przewożenia żołnierzy i policjantów.
Zginęli wioząc podręczniki dla dzieci Jej śmierć _ jest ponurym przypomnieniem dla nas wszystkich o tym, jak ważne, ale i jak ryzykowne jest dbanie o lepszą przyszłość _- powiedział Kerry.
Tagi: zamach w afganistanie, indie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz