Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zamach podczas transmisji meczu piłkarskiego

0
Podziel się

Eksplozja spowodowała też duże szkody materialne, spłonęło kilka zaparkowanych w pobliżu samochodów.

Zamach podczas transmisji meczu piłkarskiego
(PAP/EPA)
bEhECaJh

Terrorysta-samobójca dokonał zamachu w pobliżu policyjnego punktu kontrolnego w południowej części Bejrutu - poinformowały libańskie władze. 12 osób zostało rannych.

Ofiary to klienci pobliskiej kawiarni, którzy oglądali transmisję meczu piłkarskiego. Napastnik, który kierował samochodem-pułapką, zginął. Eksplozja spowodowała też duże szkody materialne, spłonęło kilka zaparkowanych w pobliżu samochodów.

Południowy Bejrut to część miasta zamieszkana w większości przez szyitów oraz zwolenników radykalnego szyickiego ruchu Hezbollah.

bEhECaJj

Wzrost przemocy w Libanie ma związek z wydarzeniami w Syrii, gdzie reżim prezydenta Baszara Asada walczy obecnie z sunnicką rebelią. Hezbollahowie wspierali wojska Asada, narażając się tym samym sunnitom.

W piątek w ataku samobójczym w pobliżu libańsko-syryjskiej graniczy rannych zostało 37 osób. Przywoływane przez Reutera źródła w libańskich służbach bezpieczeństwa mówią, że w Bejrucie trwa obława na dwóch potencjalnych zamachowców.

Czytaj więcej w Money.pl
Liban: Zabici i ranni po zamachu w Bejrucie Co najmniej cztery osoby zginęły, a 19 zostało rannych w wybuchu w Bejrucie - podały libańskie siły bezpieczeństwa. Eksplozja nastąpiła w południowej części miasta, uważanej za bastion radykalnego szyickiego ruchu Hezbollah.
Poinformowali o zamachu na Twitterze Organizacja związana z Al-Kaidą przyznała się do zamachu.
W ataku na ambasadę zginął irański attache Zabity dyplomata to Szejk Ibrahim Ansari.
Seria zamachów Iraku, co najmniej 54 zabitych Jak poinformowały źródła bezpieczeństwa i medyczne, najwięcej ofiar było w Bagdadzie i Mosulu.
bEhECaJK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)