Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamach bombowy w Egipcie. Co najmniej trzech zabitych na Synaju

0
Podziel się:

Do ataku doszło w mieście Rafah, przy granicy Egiptu ze Strefą Gazy. Zamachowiec samobójca wjechał samochodem wyładowanym materiałami wybuchowymi w jednokondygnacyjny budynek wywiadu.

Zamach bombowy w Egipcie. Co najmniej trzech zabitych na Synaju
(PAP/EPA)
bETMPhVh

Co najmniej trzech żołnierzy zginęło, a 10 odniosło obrażenia w zamachu bombowym na siedzibę egipskiego wywiadu na Synaju - poinformowały siły bezpieczeństwa. Od soboty wojska egipskie prowadzą ofensywę przeciwko islamistycznym bojownikom na półwyspie.

Do ataku doszło w mieście Rafah, przy granicy Egiptu ze Strefą Gazy. Zamachowiec samobójca wjechał samochodem wyładowanym materiałami wybuchowymi w jednokondygnacyjny budynek wywiadu. Według agencji Reuters w ataku zginęły cztery osoby, a rannych zostało ponad 10.

Przedstawiciele władz przekazali również, że islamistyczni bojownicy ostrzelali z granatników przeciwpancernych wojskowy posterunek znajdujący się niedaleko siedziby wywiadu. Według świadków doszło do starć między bojownikami i siłami bezpieczeństwa.

bETMPhVj

Islamiści nasilili ataki na Synaju od czasu, gdy 3 lipca armia egipska obaliła wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego prezydenta kraju Mohammeda Mursiego. W odpowiedzi wojsko przystąpiło w ostatnich tygodniach do coraz intensywniejszych działań na półwyspie.

Przywódca islamistycznej grupy Ansar Bajt al-Makdis, z bazą na Synaju, wziął odpowiedzialność za nieudany zamach z ubiegłego tygodnia na szefa MSW Egiptu Mohammeda Ibrahima. Zapowiedział też zwiększenie liczby ataków na siły egipskie w odwecie za najnowszą ofensywę przeciwko bojownikom.

Od czasu podjęcia tej ofensywy w sobotę na Synaju zabito co najmniej 30 domniemanych islamistycznych bojowników i aresztowano dziewięciu podejrzanych.

Czytaj więcej w Money.pl
Armia zaatakowała. Nie żyje dziewięć osób Wspierane przez śmigłowce bojowe pododdziały armii Egiptu zaatakowały kryjówki islamistycznych rebeliantów na półwyspie Synaj, zabijając 9 ludzi i aresztując 10.
Krwawe walki na Synaju. Już 31 zabitych! W operacji przy granicy ze Strefą Gazy użyto czołgów i śmigłowców uderzeniowych.
Demonstracje w Egipcie. Tłumy ludzi na ulicach To druga taka manifestacja w ciągu ostatnich czterech dni.
bETMPhVK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)