Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamach we Francji. Hayat Boumeddiene wciąż poszukiwana przez policję

0
Podziel się:

Policja twierdzi, że kobieta mogła brać udział w ataku na sklep, w którym zginęły cztery osoby.

Amedy Coulibaly i Hayat Boumeddiene
Amedy Coulibaly i Hayat Boumeddiene (PAP/EPA)

26-letnia Hayat Boumeddiene, wspólniczka i partnerka Amedy'ego Coulibaly, który wziął w piątek zakładników w sklepie koszernym w Paryżu, jest poszukiwana przez francuską policję. Media spekulują, że mogła ona również przebywać w sklepie i uciec podając się za zakładniczkę. BBC podaje, że kobieta jest _ uzbrojona i niebezpieczna _.

Aktualizacja 13:06

Francja po zamachu na redakcję _ Charlie Hebdo _ utrzymuje najwyższy stopień alarmu antyterrorystycznego. Minister spraw wewnętrznych Bernard Cazeneuve poinformował po spotkaniu z prezydentem Francois Hollande'm w Pałacu Elizejskim o kolejnych podjętych krokach mających zapewnić bezpieczeństwo w państwie.

- Zachowujemy mobilizację wszystkich służb i podtrzymujemy wszystkie podjęte środki bezpieczeństwa wprowadzone przez premiera w ostatnich dniach i wzmacniamy je by zapewnić dodatkową ochronę pewnej liczbie instytucji i miejsc kultu. Dodatkowe środki ministerstwa obrony będą w najbliższych godzinach zmobilizowane w oparciu o zapotrzebowanie zgłoszone przed prefektów zagrożonych regionów - mówił.

Minister dodał, że służby specjalne prowadzą śledztwo w sprawie powiązań terrorystów i ich ewentualnych wspólników.

Amedy'ego Coulibaly dzwonił przed śmiercią do kolegów prosząc, by zaatakowali kolejne cele, w tym komisariat policji - podała agencja AFP powołując się na źródła w siłach bezpieczeństwa. _ R _ozmówca AFP dodał, że Coulibaly miał ze sobą _ dużą ilość materiałów wybuchowych _ i usiłował podłożyć je pod jednym z wejść do sklepu, w którym przetrzymywał zakładników, nie zdążył jednak ich podłączyć.

Coulibaly został zabity przez jednostki sił specjalnych, które przypuściły atak, by odbić zakładników. Krótko potem media podały, że zginęło co najmniej czterech z nich. Są też informacje o czterech osobach rannych.

Według CNN z miejsca zdarzenia uciekła wspólniczka Coulibaly'ego, 26-letnia Hayat Boumeddiene. Coulibaly w czwartek - dzień po zamachu w _ Charlie Hebdo _ - otworzył ogień do policjantów w Montrouge na południowym przedmieściu Paryża; raniona przez niego policjantka zmarła. W związku z tym zdarzeniem policja poszukiwała jego i Boumeddiene.

Francuski dziennik _ Le Monde _ opublikował serię fotografii, które mają przedstawiać parę w 2010 roku. Na jednym z nich Boumedienne pozuje z kuszą wycelowaną w obiektyw; ma twarz zakrytą chustą, co jest zakazane we Francji w miejscach publicznych.

Prokurator Molins poinformował, że zatrzymano w sumie w celu przesłuchania 16 osób, w tym żonę jednego z braci Kouachi i innych członków ich rodziny.

Czytaj więcej w Money.pl
Tak Włosi solidaryzują się z Francuzami _ Wszyscy czujemy się teraz Francuzami, a szczególnie jako Włosi i Europejczycy czujemy się zaangażowani w obronę demokratycznych wartości _ - mówi burmistrz Florencji.
Państwo Islamskie: _ Wysadźcie Francję w powietrze _ _ Rozwalcie głowy tych niewiernych! _ - nawołuje organizacja w nagraniu wideo zamieszczonym w sieci.
_ Europa musi odpowiedzieć islamistom _ Francja jest jednym z głównych państw zasilających Państwo Islamskie, swobodnie działają tam grupy wyznaniowe wspierające dżihad.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)