Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zakładnicy w Belgii. Trwa akcja policji

0
Podziel się:

Policja otoczyła budynek znajdujący się niedaleko portu w Gandawie.
Według niektórych mediów, uzbrojeni mężczyźni wzięli jednego zakładnika.

Zakładnicy w Belgii. Trwa akcja policji
(Antonio Ponte/Flickr.com/CC BY-NC-SA 2.0)

Czterech uzbrojonych mężczyzn weszło w poniedziałek rano do mieszkania w domu wielorodzinnym w Gandawie, w północno-zachodniej Belgii; napastnicy wzięli jako zakładnika przebywającego tam mężczyznę - poinformowała prokuratura.

Policja została wezwana po wtargnięciu czterech uzbrojonych mężczyzn do budynku w dzielnicy Dampoort.

Według prokuratury nic nie wskazuje, by sprawcy mieli powiązania z terroryzmem.

_ - Nie wydaje się, by było to coś politycznego. I nie wygląda, aby sprawy szły w tym kierunku _ - potwierdziła rzeczniczka federalnej policji Annemie Serlippens.

Policyjna blokada objęła znaczny obszar wokół miejsca zdarzenia. Według mediów w Gandawie dwa miesiące temu doszło do incydentu z udziałem zakładników, który był powiązany z wymuszeniem rozbójniczym.

Uderzenia w Australii i we Francji

Uzbrojony mężczyzna wdarł się do jednej z kawiarni w Sydney i wziął zakładników. Lokalne media poinformowały, że zażądał rozmowy telefonicznej z premierem Australii Tonym Abbottem oraz flagi Państwa Islamskiego (IS), które w ostatnim czasie stało się głównym wrogiem i celem działań rządu w Canberze.

We Francji policja rozbiła siatkę terrorystyczną, która wysyła bojowników do Syrii. Funkcjonariusze wkroczyli do kilkunastu mieszkań, w których swoje bazy mieli dżihadyści, głównie na południu kraju, w okolicach Tuluzy, a także w pobliżu Paryża i na północy, w Normandii.

O akcji poinformowało anonimowe źródło. We Francji mieszka największa w Europie liczba muzułmanów. Szacuje się, że prawie tysiąc z nich wyjechało do Iraku i Syrii, gdzie dołączyli do dżihadystów.

Około czterystu z tej grupy walczy w szeregach islamistów. Według raportu, opublikowanego w ubiegłym miesiącu w _ Le Monde _, jedna czwarta z tych, którzy wstąpili dżihadystów, to osoby, które przyjęły islam, a wcześniej były innego wyznania. Wielu z nich to rodowici Francuzi.

Czytaj więcej w Money.pl
Francuzi rozbili wielką siatkę dżihadystów Akcje przeprowadzono głównie na południu kraju, w okolicach Tuluzy, a także w pobliżu Paryża i na północy, w Normandii.
Unijny kraj chce opodatkować cudzoziemców Nie wiadomo, ile dokładnie miałaby wynosić dodatkowa opłata. Nieoficjalnie mówi się, że ponad 200 euro.
Dramat zakładników w Sydney. _ Wiele bomb _ Pięciu osobom udało się uciec. Policja już wie, kim jest terrorysta i zna jego warunki. Ekspert podejrzewa, że to szaleniec.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)