Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zakaz wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. Dla kogo?

0
Podziel się:

Prezydent USA Barack Obama nałożył sankcje na pięciu przedstawicieli Republiki Środkowoafrykańskiej odpowiedzialnych za przemoc i naruszenia praw człowieka w tym kraju.

Zakaz wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. Dla kogo?
(The U.S. Army/CC/Flickr)

Prezydent USA Barack Obama nałożył sankcje na pięciu przedstawicieli Republiki Środkowoafrykańskiej odpowiedzialnych za przemoc i naruszenia praw człowieka w tym kraju - podał wczoraj Biały Dom. Sankcjami objęty został m.in. były prezydent Francois Bozize.

Restrykcje dotyczą też przywódców dwóch zwalczających się koalicji rebelianckich działających w Republice Środkowoafrykańskiej. Są to: Nourredine Adam, pierwszy dowódca koalicji rebeliantów muzułmańskich Seleka oraz Levy Yakete, dowódca bojówek chrześcijańskich o nazwie Anti-Balaka.

Bozize, Adam i Yakete zostali w ubiegłym tygodniu objęci sankcjami przez Radę Bezpieczeństwa ONZ. Dwaj kolejni przedstawiciele Republiki Środkowoafrykańskiej objęci amerykańskimi sankcjami to: Michel Djotodia, którego muzułmańscy rebelianci obwołali prezydentem kraju oraz Abdoulaye Miskine, również związany z koalicją Seleka.

Sankcje oznaczają zakaz wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych oraz zamrożenie ewentualnych aktywów w USA należących do tych osób.

W Republice Środkowoafrykańskiej głównie muzułmańscy rebelianci z koalicji Seleka przejęli władzę w marcu 2013 r., co wywołało zbrojną kontrakcję milicji chrześcijańskich. W styczniu bieżącego roku Seleka musiała oddać władzę w następstwie utraty kontroli nad falą przemocy, która według ekspertów ONZ ściągnęła na kraj groźbę ludobójstwa.

Czytaj więcej w Money.pl
USA nakładają sankcję na rosyjski bank Resort finansów umieścił Tempbank - mały bank, którego biuro centralne znajduje się w Moskwie - na liście instytucji objętych sankcjami, co de facto odcina go od amerykańskiego systemu finansowego.
Rosja rozszerza sankcje wobec USA i Kanady _ - Sankcje, ogólnie rzecz biorąc, nie są naszą metodą, ale nieprzyjazne działania zmuszają nas do odpowiedzi - _oświadczył rzecznik resortu spraw zagranicznych Aleksandr Łukaszewicz.
Naciski na prezesów by nie jechali do Rosji Biały Dom chce by prezesi amerykańskich gigantów, zrezygnowali z udziału w międzynarodowym forum gospodarczym w Petersburgu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)