Notowania

zakaz palenia
13.02.2010 07:31

Zakaz palenia zwiększy drobne kradzieże

Taki twierdzą policjanci. Dlatego chcą ostrzegać klientów przed kieszonkowcami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(16 Miles of String/CC/Flickr)

Wprowadzenie zakazu palenia papierosów w restauracjach może spowodować wzrost drobnych kradzieży - alarmują policjanci. I chcą ostrzegać klientów przed kieszonkowcami.

Problem zasygnalizował w rozmowie z _ Życiem Warszawy _ szef stołecznej policji Adam Mularz. Wcześniej na wzrost kradzieży kieszonkowych w restauracjach wskazywali policjanci z krajów, które już wprowadziły zakaz palenia tytoniu w miejscach publicznych.

Policjanci rozmawiali o tym między innymi w Lizbonie na międzynarodowej konferencji dotyczącej zwalczania przestępczości pospolitej w dużych miastach.

Okazuje się - pisze _ Życie Warszawy _ - że ludzie zostawiali swoje rzeczy przy stolikach i wychodzili na zewnątrz lokalu, aby zapalić papierosa. W tym czasie byli okradani. Bandyci szybko zorientowali się, że mają łup w zasięgu ręki. Złodzieje zabierali z pozostawionych kurtek i toreb telefony komórkowe, portfele, karty bankomatowe.

Funkcjonariusze zapowiadają, że będą zachęcać restauratorów, aby do karty dań wkładali ulotki ostrzegające przed tego typu przestępczością.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Wenderlich: Zakaz palenia jest niechrześcijański! ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/wenderlich;zakaz;palenia;jest;niechrzescijanski,77,0,586061.html )

Raport Money.pl

Tagi: zakaz palenia, policja, kieszonkowcy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz