Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zakaz palenia można ominąć. Przez błąd

0
Podziel się:

"Dziennik Gazeta Prawna" - Błąd w ustawie pozwala palić w ogródku piwnym

Zakaz palenia można ominąć. Przez błąd
(webphotographeer/iStockphoto)
bFelmETF

Ustawa antynikotynowa została tak skonstruowana, że zakaz palenia nie obejmuje ogródków piwnych czy kawiarnianych.

Zakaz palenia nie obejmuje ogródków, ponieważ nie są one pomieszczeniami - mówi Jan Orgelbrand, zastępca głównego inspektora sanitarnego. Zwraca on także uwagę, że w ogródkach osoby niepalące nie są narażone na skutki biernego palenia. W tych miejscach natężenie dymu jest o wiele niższe niż w zamkniętej sali.

_ Dziennik Gazeta Prawna _ przypomina, że ustawa antynikotynowa obowiązuje od 15 listopada 2010 r. Zgodnie z nią, w lokalach gastronomicznych obowiązuje zakaz palenia. Jeśli restaurator nie chce wypraszać palących gości na zewnątrz, może zbudować dla nich szczelną i wentylowaną palarnię.

bFelmETH
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t90922.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/dwie;trzecie;polakow;cieszy;zakaz;palenia,141,0,767629.html) Dwie trzecie Polaków cieszy zakaz palenia Polacy bardzo dobrze oceniają wprowadzoną w zeszłym roku ustawę antynikotynową.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/230/t90854.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zakaz;palenia;napedzil;im;klientow;a;tanio;nie;jest,10,0,714762.html) Zakaz palenia napędził im klientów. A tanio nie jest Duży wzrost sprzedaży notują firmy sprzedające palarnie. Klienci to właściciele knajp.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/238/t90862.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/prawo/artykul/kluby;palacza;straca;koncesje;gis;ostrzega,24,0,713752.html) Kluby Palacza stracą koncesje? GIS ostrzega Właściciele lokali obchodzących prawo muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami.
bFelmEUi
KOMENTARZE
(0)