Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zakaz hazardu w sieci. Jest decyzja Sejmu

0
Podziel się:

Ustawa wprowadza m.in. zakaz hazardu w internecie, ale dopuszcza zakłady wzajemne.

Zakaz hazardu w sieci. Jest decyzja Sejmu
(quinn.anya/CC/FLickr)
bESNHeRh

Sejm znowelizował w piątek ustawę hazardową, która wprowadza m.in. zakaz hazardu w internecie, ale dopuszcza zakłady wzajemne. Za opowiedziało się 419 posłów, przeciw był jeden, trzech wstrzymało się od głosu. Wcześniej posłowie odrzucili wnioski mniejszości.

Ustawa wprowadza zakaz hazardu w internecie, uwzględnia różnicę między tzw. grami cylindrycznymi, grami w karty, grami na automatach - a zakładami wzajemnymi.

Pierwszy rodzaj gier to tzw. hard gambling, czyli gry, które w internecie niosą ze sobą zarówno niebezpieczeństwo szybkiego uzależnienia, jak i możliwość oszukiwania przez urządzającego gry, np. przez odpowiednie programy, czego grający, a często też kontrolujący nie mogą sprawdzić. Będą one zakazane.

bESNHeRj

W przypadku zakładów wzajemnych internet jest tylko kanałem dystrybucji. Gracz zawiera zakład a wynik nie jest generowany elektronicznie, zależy od współzawodnictwa czy zdarzenia. Takie zakłady będą mogły być organizowane w internecie.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/112/t124016.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/miskiewicz;rzad;nie;chce;milionow;woli;zakazy,234,0,812010.html) Miskiewicz: Rząd nie chce milionów. Woli zakazy

Zgodnie z rządowym projektem, służby (np. celne) będą mogły kontrolować organizowanie gier hazardowych i dokonanych transakcji finansowych, a także ścigać osoby, które organizują nielegalne gry.

Służby celne będą miały możliwość zapoznania się z danymi telekomunikacyjnymi osób, które organizują nielegalne gry hazardowe oraz w nich uczestniczą.

bESNHeRp

W przypadku podejrzenia, że firma lub osoba popełniała przestępstwo skarbowe związane z nielegalnym organizowaniem gier hazardowych, Służba Celna będzie mogła blokować rachunki bankowe.

Nowelizacja wprowadza też pewne ułatwienia dotyczące loterii fantowych lub gier fantowych bingo, w których wartość puli wygranej nie przekracza 3395 zł. Zezwolenie w takim przypadku będzie wydawał naczelnik urzędu celnego, a nie - jak dotychczas - dyrektor izby celnej, zaświadczenia potrzebne do wydania zezwolenia zastąpiono oświadczeniami, do 33 zł zmniejszono też opłatę za zezwolenie.

Czytaj w Money.pl

bESNHeRK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)