Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zagrożenie terrorystyczne. USA otwiera pozamykane wcześniej ambasady

Wszystko to dzieje się w czasie, gdy w innych miejscach w Pakistanie dochodzi do krwawych zamachów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Stany Zjednoczone otworzą dziś 18 z 19 zamkniętych kilka dni temu ambasad na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Poinformował o tym amerykański Departament Stanu.

Nieczynna pozostanie tylko ambasada USA w Jemenie, gdzie ryzyko zamachu ze strony Al-Kaidy wciąż oceniane jest jako wysokie.

Stany Zjednoczone zdecydowały także, że w dalszym ciągu zamknięty będzie konsulat w pakistańskim mieście Lahore, z którego wcześniej ewakuowały część personelu dyplomatycznego. Według Amerykanów, istnieje duże prawdopodobieństwo ataku na tę placówkę.

Wszystko to dzieje się w czasie, gdy w innych miejscach w Pakistanie dochodzi do krwawych zamachów.

Czytaj więcej w Money.pl
Wielka Brytania boi się ataku terrorystów - _ Szczególnie niepokoi nas bezpieczeństwo (placówki dyplomatycznej) w ostatnie dni ramadanu _ - głosi komunikat brytyjskiego MSZ.
USA wydały ostrzeżenie przed terroryzmem W związku z ostrzeżeniem wstrzymano funkcjonowanie 21 placówek dyplomatycznych w 18 krajach Bliskiego Wschodu.
Zamachy w kawiarniach i na targowiskach Bilans zamachów jest najwyższy od 20 lipca, kiedy w ciągu jednego dnia śmierć poniosło ponad 70 osób.
Tagi: zagrożenie terrorystyczne, terroryzm na bliskim wschodzie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz