Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zagrożenie terrorystyczne. USA ewakuuje swoich pracowników

0
Podziel się:

Dotąd wywieziono z kraju około 90 Amerykanów, głównie dyplomatów i członków ich rodzin.

Zagrożenie terrorystyczne. USA ewakuuje swoich pracowników
(PAP/EPA/AL ARABIYA TELEVISION)

Pentagon poinformował, że do Jemenu skierowano dwa wojskowe samoloty transportowe. Ewakuowały one z tego kraju około 90 Amerykanów, głównie dyplomatów i członków ich rodzin.

Władze USA wezwały też obywateli amerykańskich, by natychmiast opuścili Jemen, a jeśli nie mogą tego zrobić, to by ograniczyli podróże po tym kraju.

Decyzja o ewakuacji ambasady USA w stolicy Jemenu jest kolejnym krokiem, jaki Amerykanie podejmują po rzekomym przechwyceniu rozkazu przeprowadzenia zamachu terrorystycznego, jaki przywódca Al-Kaidy, Ajman al-Zawahiri wydał członkom tej organizacji w Jemenie.

To na podstawie tych samych doniesień władze Stanów Zjednoczonych zamknęły do końca tygodnia 19 ambasad i konsulatów na Bliskim Wschodzie i na północy Afryki. Media USA informują, że wczoraj amerykańskie drony przeprowadziły atak rakietowy w Jemenie, w którym zginęło 4 przywódców tamtejszej Al-Kaidy.

Czytaj więcej w Money.pl
Al Kaida zagraża również Polsce? W alercie wystosowanym przez Interpol jest mowa o zagrożeniu atakami terrorystycznymi na Bliskim Wschodzie i północnej Afryce do końca sierpnia.
To oni planowali serię zamachów na Amerykanów Jeden z szefów Al Kaidy zachęca drugiego do _ zrobienia czegoś dużego _. Gorączkowa ewakuacja Amerykanów.
Al Kaida uderzy? Służby w pogotowiu Ze względu na zagrożenie terrorystyczne ze strony Al-Kaidy Waszyngton polecił zamknięcie ponad 20 swoich ambasad i konsulatów na świecie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)