Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
terroryzm w rosji
09.04.2014 14:18

Zagraniczne wywiady pomogły zapobiec zamachom w Soczi

Szef rosyjskich specsłużb ujawnił, że wywiady z USA, Austrii, Francji, Niemiec i Gruzji pomogły w schwytaniu ludzi, którzy przygotowywali zamachy terrorystyczne podczas igrzysk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons (CC 3.0))

Szef rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) Aleksandr Bortnikow (na zdjęciu) ujawnił, że rosyjski wywiad we współpracy z wywiadami zagranicznymi pomógł zapobiec zamachom podczas zimowej olimpiady w Soczi.

Podczas spotkania z rosyjskimi mediami Bortnikow podkreślił, że wywiady z USA, Austrii, Francji, Niemiec i Gruzji pomogły Rosji w schwytaniu ludzi, którzy przygotowywali zamachy terrorystyczne podczas igrzysk.

Oświadczenie to wywołało zdziwienie, gdyż Rosja nie utrzymuje stosunków z Gruzją od czasu pięciodniowego konfliktu w sierpniu 2008 roku.

Bortnikow podkreślił, że dzięki współpracy z zagranicznymi wywiadami _ zagrożenia zostały zlokalizowane _.

Czarnomorski kurort Soczi gościł sportowców na igrzyskach olimpijskich w dniach 7-23 lutego. Pomimo gróźb kaukaskich islamistów obyło się bez incydentów.

Czytaj więcej w Money.pl
Wywiad USA dał się zaskoczyć Rosjanom Rosjanie mogli, dzięki wiedzy o standardowych technikach inwigilacji stosowanych przez Amerykanów, zmienić swoje metody łączności. Amerykanie nie wiedzą, jak Rosja zdołała ukryć swoje plany wojskowe.
Ukraina protestuje na paraolimpiadzie Podczas otwarcia Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich w Soczi, na którym był obecny prezydent Władimir Putin, reprezentacja Ukrainy odmówiła udziału w paradzie, delegując tylko swego chorążego z flagą narodową.
Olimpiada w Soczi olbrzymim sukcesem Rosji? Dziś ceremonia zamknięcia XXII zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi - 2014. Rosyjskie media już od kilku dni podkreślają, że Igrzyska to wielki sukces Rosji.
Ukraińscy sportowcy bojkotują olimpiadę Odmawiają występów jeśli Międzynarodowy Komitet Olimpijski nie wyrazi zgody na noszenie przez reprezentację Ukrainy żałobnych wstążeczek.
Tagi: terroryzm w rosji, terroryści, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz