Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zaginiony boeing 777 na zdjęciach chińskiego satelity?

0
Podziel się:

Według informacji przekazanych przez ambasadora Chin w Kuala Lumpur "zdjęcie satelitarne przedstawia obiekty unoszące się na wodzie w południowym korytarzu".

Zaginiony boeing 777 na zdjęciach chińskiego satelity?
(AP/Kyodo/Fotolink/East News)

Chiński satelita wykrył dryfujący na Oceanie Indyjskim obiekt albo obiekty w południowej strefie poszukiwań zaginionego dwa tygodnie temu Boeinga 777 malezyjskich linii Malaysia Airlines - poinformowało dziś malezyjskie ministerstwo transportu.

Według informacji przekazanych przez ambasadora Chin w Kuala Lumpur _ zdjęcie satelitarne przedstawia obiekty unoszące się na wodzie w południowym korytarzu _ - powiedział malezyjski minister Hishammuddin Hussein. Dodał, że na miejsce skierowane zostaną okręty, aby zweryfikować tę informację. Malezyjski minister sprecyzował, że jeden z obiektów ma wymiary 22 na 13 metrów; wcześniej informowano o nieco większym obiekcie.

Oficjalne chińskie media podały, że podejrzany obiekt został zlokalizowany we wtorek ok. 120 kilometrów na południe od miejsca, które dwa dni wcześniej wskazywały australijskie zdjęcia satelitarne.

Południowy korytarz wyznaczony w ramach poszukiwań zaginionego malezyjskiego samolotu rozciąga się od Indonezji w kierunku południowej części Oceanu Indyjskiego.

Zakrojone na szeroką skalę działania poszukiwawcze koncentrują się od 20 marca na obszarze usytuowanym ok. 2,5 tys. km na południowy zachód od Perth w Australii, gdzie satelita wykrył duże obiekty mogące być szczątkami boeinga. W poszukiwaniach biorą udział samoloty wojskowe i cywilne. W sobotą do Perth przyleciały z Chin dwie kolejne wojskowe maszyny, które dołączą do sił Australii, Nowej Zelandii i USA. W niedzielę spodziewane są japońskie samoloty.

Wytyczono też korytarz północny w kierunku Azji Środkowej, ale eksperci skłaniają się raczej ku szlakowi południowemu; argumentują, że maszyna nie mogła przemieszczać się nad Chinami lub byłymi republikami radzieckimi i nie zostać wykryta.

Boeing 777 Malaysia Airlines z 239 osobami na pokładzie zniknął z radarów 8 marca, mniej niż godzinę po starcie z lotniska w stolicy Malezji, Kuala Lumpur. Samolot leciał do Pekinu. Koordynowane przez Malezję poszukiwania prowadzone przez wiele państw dotychczas nie przyniosły żadnych rezultatów.

Czytaj więcej w Money.pl
Rodziny pasażerów Boeinga będą głodować Zaginionego Boeinga malezyjskich linii lotniczych szuka już 3 miliony osób.
Anonimowe źródła: Samolot wysyłał sygnał Cały czas trwają poszukiwania zaginionej w sobotę maszyny, na której pokładzie było 239 osób.
Znaleźli szczątki Boeinga? Wysyłają okręty Według danych przekazanych Malezji przez ambasadora Chin, znalezione obiekty, z których jeden ma wymiary 22 metry na 13,5 metra, znajdują się na powierzchni wody.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)