Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prokuratura
14.06.2011 11:59

Zaginięcie dziennikarza. Wznowili śledztwo

Chodzi o w sprawę zaginięcia Jarosława Ziętary. Jak powiedział rzecznik Prokuratury Generalnej Władysław Martyniuk, zostanie ona przekazana innej prokuraturze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Gewitterkind/iStockphoto)

Chodzi o w sprawę zaginięcia Jarosława Ziętary. Jak powiedział rzecznik Prokuratury Generalnej Władysław Martyniuk, zostanie ona przekazana innej prokuraturze.

Ziętara był dziennikarzem śledczym _ Gazety Poznańskiej _, a wcześniej także _ Wprost _ i _ Gazety Wyborczej _. Zajmował się aferami gospodarczymi. W 1992 r. zaginął w drodze do pracy. W roku 1998 poznańska prokuratura uznała, że Ziętara został uprowadzony i zamordowany. Rok później śledztwo umorzono, bo nie udało się odnaleźć ciała.

W kwietniu tego roku redaktorzy naczelni największych polskich gazet zaapelowali do władz i prokuratury o ujawnienie wszystkich okoliczności zaginięcia Ziętary i śledztwa w tej sprawie. To spowodowało analizę tego śledztwa w Prokuraturze Generalnej. Władysław Martyniuk powiedział dzisiaj, że analiza ujawniła _ nieznane dotąd okoliczności, które mogą być zweryfikowane tylko w toku śledztwa _.

Wczoraj poznańska Prokuratura Okręgowa postanowiła umorzone śledztwo wznowić. Jednocześnie - jak poinformował Martyniuk - prokuratura ta skierowała wniosek o przekazanie tego śledztwa innej jednostce. Martyniuk podkreślił, że nie chodzi o ewentualny zarzut stronniczości pod jej adresem, lecz o uniknięcie wszelkich takich sugestii w przyszłości.

Martyniuk zapewnił też, że śledztwo w sprawie zaginięcia Ziętary _ pozostaje w stałym zainteresowaniu prokuratora generalnego _. Nie wiadomo jednak jeszcze, jaką decyzję podejmie Andrzej Seremet.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/117/t141685.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wynosil;informacje;o;sledztwie;smolenskim,219,0,849883.html) Wynosił informacje o śledztwie smoleńskim? Marka Pasionka umawiał się z agentami wywiadu USA i zdradzał im kulisy śledztwa smoleńskiego. Wydzwaniał też wieczorami do biura PiS - pisze Gazeta Wyborcza.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t34405.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/uslyszal;nowe;zarzuty;w;sprawie;olewnika,216,0,849112.html) Usłyszał nowe zarzuty w sprawie Olewnika Rozszerzenie zarzutu wobec byłego policjanta, dotyczy zniszczenia nagrań z podsłuchów telefonów służących do kontaktu z porywaczami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t137520.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/seremet;poprosi;tuska;o;wsparcie;chodzi;o;smolensk,234,0,815082.html) Seremet poprosi Tuska o wsparcie. Chodzi o Smoleńsk Prokurator generalny nie chce mówić o szczegółach spotkania z premierem.
Tagi: prokuratura, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz