Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
staruch
09.07.2013 11:25

Zaczął się proces "Starucha". Handlował narkotykami?

Nieformalny lider pseudokibiców Legii Warszawa Piotr S., jest oskarżony o handel amfetaminą. Nie przyznał się do zarzutów, opartych na zeznaniach świadka koronnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Waszkiewicz/REPORTER)

Nieformalny lider pseudokibiców Legii Warszawa Piotr S., j est oskarżony o handel amfetaminą . Nie przyznał się do zarzutów, opartych na zeznaniach świadka koronnego.

Proces 30-letniego S., któremu grozi do 10 lat więzienia, zaczął się dziś przed Sądem Rejonowym Warszawa-Praga Południe.

W odczytanym akcie oskarżenia Prokuratura Apelacyjna w Warszawie zarzuciła mu kupno w maju 2010 r. kilograma amfetaminy. Drugi zarzut dotyczy przygotowania do _ wprowadzenia do obrotu _ 5 kg amfetaminy - do transakcji miało nie dojść wskutek wysokiej ceny narkotyku. S. ma też dwa zarzuty ukrywania dowodów osobistych innych osób.

Przed sądem oskarżony nie przyznał się do zarzutów. Dodał, że skorzystał za radą obrońców, na tym etapie sprawy, z prawa odmowy składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania. Oświadczył, że ma wykształcenie średnie; był wcześniej karany; nie ma zawodu - wykonuje tatuaże; zadeklarował zarobki 2 tys. zł miesięcznie.

Oba zarzuty narkotykowe oparto na zeznaniach świadka koronnego, karanego już wcześniej handlarza narkotyków Marka H., ps. _ Hanior _. Obrońca S. mec. Krzysztof Wąsowski podkreśla, że zeznań świadka koronnego nikt nie potwierdza, a pośrednik transakcji zniknął. Na ławie oskarżonych zasiadł też Marcin S. ps. _ Norweg _, który miał skojarzyć _ Haniora _ ze _ Staruchem. _

_ - To typowa sytuacja jeden na jeden: ktoś twierdzi, że sprzedał narkotyki, ktoś inny zaprzecza, by kupił _ - mówił w 2012 r., gdy do sądu kierowano akt oskarżenia, prok. Szymon Liszewski. _ - My daliśmy wiarę świadkowi koronnemu, co oceni sąd _ - dodał.

S. przebywał w areszcie od maja 2012 r., kiedy 42 osoby aresztowano w sprawie przemytu i handlu narkotykami na dużą skalę - głównie na podstawie zeznań _ Haniora _, który ujawnił kilkaset przestępstw. CBŚ zatrzymało m.in. _ szalikowców _ z grupy _ Teddy Boys 95 _ i członków tzw. gangu Szkatuły.

W latach 2008-2011 mieli oni brać udział w przemycie narkotyków w państwach UE, w tym Polski, i wprowadzaniu ich do obrotu. Śledczy zaprzeczali, by zatrzymania pseudokibiców miały związek z tym, że na początku czerwca zaczynało się w Polsce Euro 2012.

Przez swych sympatyków oraz część polityków prawicy S. był uznawany za _ więźnia politycznego _. _ - To typowa sprawa kryminalna, która nie wiem czemu nabiera jakiegoś niebotycznego wymiaru _ - mówił prok. Liszewski. _ Jakiekolwiek kwestie pozaprocesowe nie mają tu znaczenia _ - zapewniał.

Grupa _ Teddy Boys 95 _ to najbardziej radykalna bojówka _ szalikowców _ Legii. Nieoficjalnie wiąże się ją z licznymi _ ustawkami _ - bójkami z pseudokibicami innych drużyn oraz _ zadymami _ na stadionach.

W grudniu 2012 r. prokuratura wysłała akt oskarżenia wobec S. do sądu. W styczniu br. Sąd Okręgowy Warszawa-Praga uznał, że nie ma obawy matactwa ze strony S. i uchylił areszt pod warunkiem wpłaty 80 tys. zł kaucji. S. wyszedł na wolność po jej wpłacie. Sąd zakazał mu zarazem opuszczania kraju.

S. był już karany za rozbój. W 2011 r. przed stołecznym sądem poddał się karze dwóch lat więzienia w zawieszeniu na pięć lat za taki czyn. Trwa inny proces S., oskarżonego przez prokuraturę za uderzenie w 2011 r. w twarz piłkarza Legii Jakuba Rzeźniczaka po przegranym meczu. Grozi za to do roku więzienia.

_ Staruch _ został też zatrzymany przez policję w czasie akcji przeciw chuliganom, którzy brali udział w zamieszkach 3 maja 2011 r. na stadionie w Bydgoszczy. W związku z tą sprawą S. usłyszał zarzut wtargnięcia na murawę; zastosowano wobec niego dozór policyjny.

W czerwcu 2011 r. prawomocny zakaz stadionowy wobec S. orzekł warszawski sąd. Sprawa dotyczyła zdarzeń z 2009 r., gdy przed meczem Legii spiker prosił o uczczenie chwilą ciszy pamięci zmarłego Jana Wejcherta, jednego z założycieli ITI. _ Staruch _, jako wodzirej kibiców, zaintonował wtedy okrzyk: _ Jeszcze jeden! _, adresowany do Mariusza Waltera, drugiego ze współwłaścicieli. Ochroniarze siłą wyprowadzili go ze stadionu.

Czytaj więcej w Money.pl
Adwokat aresztowany za handel narkotykami Mężczyźnie postawiono zarzut udziału w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających. Chodzi o kilkanaście kilogramów marihuany.
Pseudokibice z amfetaminą zatrzymani Ponad 1,5 kg narkotyków, głównie amfetaminy, przechwycili dolnośląscy policjanci. Grozi im do 10 lat więzienia.
Pseudokibice skazani. Za zasłanianie twarzy 19 pseudokibiców, którzy mieli zasłonięte twarze podczas meczu w kwietniu ubiegłego roku pomiędzy Ruchem Chorzów a Górnikiem Zabrze, zostało ukaranych.
Tagi: staruch, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz