Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zabójstwo żołnierza w Londynie. Ruszył proces sprawców

0
Podziel się

Obaj mężczyźni urodzili się w Wielkiej Brytanii, w chrześcijańskich rodzinach pochodzących z Nigerii, jednak przeszli na islam.

Zabójstwo żołnierza w Londynie. Ruszył proces sprawców
(PAP/EPA)
bEgwSVLV

Przed Centralnym Sądem Karnym w Londynie rozpoczął się wczoraj proces dwóch mężczyzn, oskarżonych o zamordowanie 22 maja br. brytyjskiego żołnierza, najprawdopodobniej z pobudek islamistycznych.

Na zdjęciu: Prezes British National Party, Nick Griffin (w środku) stoi przed sądem w Londynie, gdzie toczy się proces zabójców żołnierza.

28-letni Michael Adebolajo i 22-letni Michael Adebowale nie przyznali się do zabójstwa żołnierza, ani do innych postawionych im zarzutów, takich jak usiłowanie zabójstwa dwóch policjantów i nielegalne posiadanie broni palnej. Proces ma zostać wznowiony w czwartek.

bEgwSVLX

Zgodnie z aktem oskarżenia Adebolajo i Adebowale potrącili 25-letniego Lee Rigby'ego samochodem, a następnie zabili go tasakiem i nożem. Według świadków zabójcy wznieśli przy tym okrzyk _ Allahu akbar _ (Bóg jest wielki).

Po zabójstwie żołnierza nie usiłowali zbiec i twierdzili, że jej motywem był sprzeciw wobec brytyjskiej interwencji zbrojnej w krajach muzułmańskich. Na miejscu zbrodni zostali postrzeleni przez policję i przez pewien czas przebywali pod strażą w szpitalu.

Obaj mężczyźni urodzili się w Wielkiej Brytanii, w chrześcijańskich rodzinach pochodzących z Nigerii, jednak przeszli na islam.

Czytaj więcej w Money.pl
W Londynie pobili się o muzułmanów Policja interweniowała, by rozdzielić demonstrantów skrajnie prawicowej Brytyjskiej Partii Narodowej od większej demonstracji antyfaszystowskiej.
Zabójca żołnierza miał być zwerbowany do MI5 Znajomy Michaela Adebolajo zdradza szczegóły rozmów brytyjskiego wywiadu z przyszłym zabójcą?
Są wyniki sekcji zwłok po brutalnym zabójstwie 25-letni Lee Rigby został najpierw potrącony przez samochód, w którym znajdowali się dwaj mężczyźni - domniemani sprawcy mordu, a następnie został brutalnie zabity rzeźnickim tasakiem i nożem.
bEgwSVMy
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)