Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zabójstwo zakładników w Nigerii. Państwa potwierdzają

0
Podziel się:

Wielka Brytania i Włochy potwierdziły, że siedem osób, które uprowadzono w lutym na północy Nigerii, zostało zabitych przez islamistów z grupy Ansaru.

Zabójstwo zakładników w Nigerii. Państwa potwierdzają
(Polaris Images/East News)

Wielka Brytania i Włochy potwierdziły, że siedem osób, które uprowadzono w lutym na północy Nigerii, zostało zabitych przez islamistów z grupy Ansaru. Śmierć swego obywatela potwierdziła też Grecja. Brak potwierdzenia ze strony Libanu.

Islamiści z organizacji Ansaru - rozłamowej grupy radykalnej sekty Boko Haram - poinformowali w sobotę, że zabili siedem osób, które uprowadzili na północy kraju. Do zamieszczonego w internecie komunikatu dołączyli zdjęcie ofiar.

Zakładnicy zostali uprowadzeni w lutym z kwater libańskiej firmy budowlanej Setraco. Wiadomo, że byli wśród nich Brytyjczyk, Grek i Włoch. Informacje na temat pozostałych czterech porwanych są niepewne - według agencji Reutera i AP są to obywatele Libanu, AFP pisze o dwóch Libańczykach i dwóch Syryjczykach, a przedstawiciel lokalnych władz mówił o czworgu Libańczyków, w tym dwóch kobietach.

W północnej Nigerii, zamieszkanej w większości przez muzułmanów, napaści, zamachów i porwań dokonują w większości islamiści z radykalnej sekty Boko Haram, która chce utworzyć w całej Nigerii islamistyczne państwo.

Czytaj więcej w Money.pl
Islamiści zabili zakladników. Nic nie chcieli Nigeryjscy islamiści zabili siedmioro zakładników, porwanych w ubiegłym miesiącu.
Siedem osób porwanych, jedna nie żyje Napastnicy najpierw zaatakowali więzienie i posterunek policji, a kiedy zostali odparci, napadli na obóz libańskiej firmy Setraco, budującej tam drogę.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)