Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zabójstwo
09.03.2013 17:51

Zabójstwo w Filharmonii Dolnośląskiej. Są zarzuty

Zarzuty zabójstwa dwóch osób w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze postawiła dzisiaj prokuratura 29-letniemu Michałowi M.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Zarzuty zabójstwa dwóch osób w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze postawiła dzisiaj prokuratura 29-letniemu Michałowi M. - poinformowała rzeczniczka prasowa jeleniogórskiej Prokuratury Okręgowej Violetta Niziołek.

Przesłuchanie mężczyzny rozpoczęło się ok. południa i w jego trakcie podejrzany częściowo przyznał się do winy. _ - De facto przyznał się do zabicia pracownika ochrony. W trakcie przesłuchania mężczyzna składa wyjaśnienia zasłaniając się jednak częściowo niepamięcią. Po zakończeniu przesłuchania prokurator rozważy i opracuje wniosek o tymczasowy areszt _ - mówiła Niziołek.

Mężczyzna został zatrzymany w piątek w pociągu w Jaworznie na Górnym Śląsku. W trakcie zatrzymania był całkowicie zaskoczony i nie stawiał oporu. Wczoraj rano pracownicy Filharmonii w Jeleniej Górze znaleźli w budynku dwa ciała: 27-letniej kobiety, harfistki Wiktorii J. oraz 60-letniego pracownika ochrony Pawła K. Ciała zabitych znajdowały się w różnych miejscach: mężczyzny na parterze, obok dyżurki, kobiety na piętrze, prawdopodobnie w gościnnym pokoju, w którym nocowała przed piątkowym koncertem.

_ - Z zebranych dotychczas materiałów dowodowych wynika, że nikt więcej nie brał udziału w całym zdarzeniu. Będzie to można jednak dopiero wykluczyć po przeanalizowaniu wszystkich zebranych materiałów _ - podkreśliła rzeczniczka.

Na poniedziałek zaplanowano sekcję zwłok obu ofiar. _ Oględziny zwłok wskazują, że prawdopodobną przyczyną śmierci kobiety było uduszenie, a mężczyzny obrażenia głowy i silny krwotok. Dopiero jednak po przeprowadzeniu sekcji zwłok możliwe będzie jednoznaczne określenie przyczyny śmierci _ - dodała Niziołek.

Nieoficjalnie wiadomo, że motywem zabójstwa mogła być zemsta na pracowniku ochrony. Młoda artystka prawdopodobnie była przypadkową ofiarą. Harfistka przyjechała do Jeleniej Góry na koncert _ Muzyczne pary _ z muzyką m.in. Wagnera i Czajkowskiego, który miał się odbyć w piątek. W czwartek w filharmonii odbyła się próba generalna koncertu, a harfistka pozostała w budynku, korzystając z pokoju gościnnego. Zabezpieczone zostały nagrania z monitoringu. W związku z zabójstwem w Jeleniej Górze ogłoszona została trzydniowa żałoba.

Czytaj więcej w Money.pl
Zginął broniąc dziewczyny. Jego zabójca... Zarzut zabójstwa 20-latka i naruszenia nietykalności cielesnej kobiety usłyszał dziś mieszkaniec Łodzi 20-letni Rafał N.
Szef Sił Powietrzynych Polski w rękach CBA Prokuratura wojskowa poinformowała, że oficerowi postawiono zarzuty.
Znaleźli ciała harfistki i portiera. W filharmonii Policja wyjaśnia okoliczności śmierci dwojga pracowników Filharmonii w Jeleniej Górze.
Tagi: zabójstwo, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz