Notowania

Gdańsk
14.03.2013 22:20

Zabójstwo w centrum Gdańska. Zginęli kobieta, mężczyzna oraz ich dziecka

Kobieta, mężczyzna i półtoraroczne dziecko zginęli najprawdopodobniej od strzałów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jan Dzban)

W jednym z mieszkań w Gdańsku po południu znaleziono ciała kobiety, mężczyzny oraz ich półtorarocznego dziecka. Ze wstępnych oględzin wynika, że zginęli od strzałów. Na miejscu czynności przeprowadzają m.in. prokuratorzy i technicy policyjni.

Aktualizacja 23:05

Ciała znaleziono w mieszkaniu w jednej z kamienic przy ul. Długiej, w centrum Gdańska. Jak poinformowała dziennikarzy wieczorem obecna na miejscu zdarzenia szefowa Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Śródmieście Renata Klonowska, przeprowadzono już oględziny miejsca zdarzenia z udziałem lekarza medycyny sądowej, trwa zabezpieczanie śladów. - _ Przesłuchiwani są również świadkowie _ - powiedziała prokurator.

Dodała, że kobieta, mężczyzna i półtoraroczne dziecko zginęli najprawdopodobniej od strzałów. - _ Przyczynę zgonu wyjaśni sekcja, która najprawdopodobniej zostanie przeprowadzona jutro _ - powiedziała. Dodała, że śmierć mogła nastąpić w nocy ze środy na czwartek lub w czwartek rano. Zapytana, czy któryś z członków rodziny był znany policji, prokurator odpowiedziała, że _ nic jej nie wiadomo na ten temat _. Na pytanie, czy mogło dojść do porachunków mafijnych, odpowiedziała, że _ nie może na ten temat nic powiedzieć _.

- _ To była normalna rodzina _ - dodała później, informując, że rodzina od kilku lat mieszkała w kamienicy przy ul. Długiej, gdzie wynajmowała mieszkanie. Prokurator dodała, że ze wstępnych ustaleń nie wynika, aby mężczyzna czy kobieta wchodzili w przeszłości w konflikt z prawem. Prokurator wyjaśniła, że tą rzecz trzeba będzie jednak jeszcze zbadać.

Prokurator poinformowała też PAP, że trudno jest ustalić, czy z mieszkania cokolwiek zginęło, bo w lokalu tym trwał remont i panował w nim nieład.

Klonowska poinformowała także, że w czasie wstępnych oględzin nie natrafiono na ślady włamania do mieszkania, a ciała znalazł po południu członek rodziny jednej ze zmarłych osób.

Według radia RMF FM w kamienicy doszło do zabójstwa: nieznani sprawcy weszli do mieszkania i zabili mężczyznę, jego partnerkę i ich półtoraroczną córkę. Bandyci mieli oddać do wszystkich strzały z przyłożenia. Z informacji stacji wynika, że w grę mogą wchodzić porachunki gangsterskie, bo zabity mężczyzna był wielokrotnie notowany oraz podejrzewany o różne przestępstwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejny podejrzany o zabójstwo zatrzymany Zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o zabicie 48-letniego pracownika firmy kurierskiej, którego ciało znaleziono w piątek w nocy w miejscowości Wiślinka (Pomorskie).
Morderstwo w Jeleniej Górze. Są szczegóły Oskarżony o podwójne zabójstwo w dolnośląskiej filharmonii Michał M. został aresztowany na 3 miesiące. Podejrzany przyznał się do obu zarzucanych mu czynów.
25 lat więzienia za zabójstwo na stacji Na karę 25 lat więzienia skazał w środę Sąd Okręgowy we Wrocławiu Wiktora Szewczyka, oskarżonego m.in. o zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Sąd zgodził się na ujawnienie danych personalnych skazanych. Wyrok nie jest prawomocny.
Tagi: Gdańsk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz