Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zabójstwo noworodka. Śledztwo umorzone

0
Podziel się:

Dziecko znaleziono martwe w marcu tego roku. Powodem umorzenia był brak dowodów na to, że dziecko urodziło się żywe.

Zabójstwo noworodka. Śledztwo umorzone
(Reporter)
bEEEoAGJ

Prokuratura Rejonowa w Miastku w województwie pomorskim umorzyła śledztwo w sprawie zabójstwa noworodka, którego zwłoki znaleziono w marcu tego roku we wsi Zadry. Powodem umorzenia był brak dowodów na to, że dziecko urodziło się żywe - poinformował prokurator rejonowy Krzysztof Młynarczyk.

Powołani do sprawy biegli, na podstawie badań genetycznych, ustalili jedynie, że była to dziewczynka.

Wiadomo też, że do porodu doszło na przełomie stycznia i lutego 2012 r. Zakopane szczątki noworodka policjanci wydobyli z ziemi w marcu tego roku. W śledztwie zarzuty przedstawiono trzem osobom: 46-letniej matce dziecka, jej 20-letniemu synowi i innemu związanemu z rodziną 20-latkowi.

bEEEoAGL

Kobieta była podejrzana o zabójstwo noworodka. Jej syn o grożenie świadkowi. Drugi mężczyzna o utrudnianie śledztwa przez ukrycie zwłok. Kobieta i jej syn byli tymczasowo aresztowani. Zwolniono ich w maju tego roku.

Po umorzeniu postępowania w sprawie zabójstwa w prokuraturze pozostał jedynie wątek grożenia świadkowi, za co grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Tę sprawę wyłączono do odrębnego postępowania.

Czytaj więcej w Money.pl
Co pięć sekund na świecie umiera dziecko Zgodnie z przyjętymi w 2000 r. założeniami do 2015 roku liczba zgonów wśród noworodków i małych dzieci miała spaść o ponad dwie trzecie.
Zmarł seryjny zabójca. Bestia z Żytomierza Według służby więziennej Onoprijenko zmarł w wyniku zawału serca.
Ta praca to współczesne niewolnictwo? - _ Ludzie zarzynają się, ponieważ chcą dostać umowę o pracę, a tym samym szansę na wielką karierę i ogromne pieniądze. _
bEEEoAHm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)