Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Zabójstwo na drodze" we włoskim kodeksie

0
Podziel się

Sprawca wypadku ma być natychmiast aresztowany, a jedną z dodatkowych kar będzie dożywotnia utrata prawa jazdy.

"Zabójstwo na drodze" we włoskim kodeksie
(Wojciech Strozyk/Reporter)
bEhbQZKd

We włoskim kodeksie karnym jeszcze w tym miesiącu znajdzie się nowe przestępstwo: zabójstwo na drodze.

Władze zobowiązały się do tego pod naciskiem opinii publicznej, oburzonej łagodnym traktowaniem kierowców, którzy spowodowali śmiertelny wypadek pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Kroplą, która przepełniła dzban oburzenia, była przed kilkoma dniami śmierć dziewięcioletniej dziewczynki w wypadku spowodowanym przez pijanego kierowcę, który odpowiadać będzie za to z wolnej stopy.

bEhbQZKf

Ojciec dziewczynki zwrócił się osobiście do minister sprawiedliwości Anny Marii Cancellieri, by położono kres tego rodzaju praktykom, obrażającym ofiary wypadków i ich najbliższych.

Pani minister zobowiązała się sprawę załatwić jeszcze w tym miesiącu. Polegać to będzie na wprowadzeniu do kodeksu nowego przestępstwa, mianowicie zabójstwa na drodze, za które kara będzie wynosić co najmniej dziesięciu lat więzienia.

Sprawca wypadku ma być natychmiast aresztowany, a jedną z dodatkowych kar będzie dożywotnia utrata prawa jazdy.

W ciągu jedenastu miesięcy ubiegłego roku we Włoszech doszło do blisko tysiąca wypadków spowodowanych przez tzw. piratów drogowych. Zginęło w nich 105 osób, a ponad tysiąc odniosło rany.

bEhbQZKl
Czytaj więcej w Money.pl
4 tys. nielegalnych firm. W jednym mieście Do takiej sytuacji doszło we włoskim miasteczku Prato, gdzie żyje duża społeczność chińskich imigrantów. Nagminnie łamią oni prawo.
Było trzeba morderstwa, by zajęli się sprawą Rząd przedstawił listę proponowanych rozwiązań mających na celu walkę z przemocą wobec kobiet
Nowe prawo. Rodzi się dziecko, sadzisz drzewo W sobotę wchodzi w życie ustawa, zgodnie z którą w każdym mieście narodziny dziecka i adopcję należy uczcić posadzeniem drzewa.
bEhbQZKG
KOMENTARZE
(0)