Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zabójstwo dziennikarza w Serbii. Morderca dostał 40 lat

0
Podziel się:

Według chorwackiej prokuratury Ivo Pukanicia zabito, aby powstrzymać publikacje odsłaniające kulisy działania mafii na Bałkanach.

Zabójstwo dziennikarza w Serbii. Morderca dostał 40 lat
(AP/Fotolink/East News)
bEKzPwMl

Sąd w Belgradzie skazał na maksymalną karę 40 lat więzienia zabójcę chorwackiego dziennikarza Ivo Pukanicia, wydawcy tygodnika Nacional, i jego menedżera Niko Franjicia, którzy zginęli w 2008 r. w wybuchu bomby umieszczonej pod ich samochodem.

37-letni Serb Żeljko Milovanović, bezpośredni wykonawca, który uaktywnił bombę drogą radiową, został skazany na 40 lat więzienia. Trzy lata temu otrzymał zaocznie taki sam wyrok na procesie w Zagrzebiu.

W czasie procesu w Chorwacji w 2010 roku łącznie za zabójstwo Pukanicia i Franjicia skazano sześć osób; otrzymały kary od 15 do 40 lat więzienia.

bEKzPwMn

Sąd w Belgradzie w wydanym w środę wyroku uwolnił z braku dowodów uznawanego za mózg operacji Serba Sretena Jocicia, ps. Joca Amsterdam. Ten znany członek podziemia kryminalnego odbywa obecnie karę 15 lat więzienia za udział w innym zabójstwie.

Trzeci Serb, Milenko Kuzmanović, otrzymał wyrok pięciu lat więzienia za pomoc w zabójstwie dziennikarza.

Prokuratura, która zapowiedziała już odwołanie, twierdzi, że Jocić zapłacił _ co najmniej 1,5 mln euro za zabicie dziennikarza _. Nie wiadomo jednak, kto był głównym zleceniodawcą zabójstwa.

Według chorwackiej prokuratury Pukanicia zabito, aby powstrzymać publikacje odsłaniające kulisy działania mafii na Bałkanach.

bEKzPwMt
Czytaj więcej w Money.pl
Precedensowa rozprawa. Będzie dożywocie? Proces dotyczy zabójstwa, w którym nie odnaleziono ciała żadnej z ofiar.
Zepchnęła męża w przepaść. Jaki wyrok? Do zabójstwa doszło latem 2013 roku, osiem dni po ślubie młodej pary.
Zabójstwo Bieriezowskiego? Nie ma dowodów Specjalista medycyny klinicznej poinformował, że nie znalazł dowodów wskazujących na to, że rosyjski oligarcha, polityczny przeciwnik Władimira Putina, został zamordowany.
bEKzPwMO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)