Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zabójstwo "Człowieka". Są kolejni zatrzymani

0
Podziel się

Mężczyźni, za którymi zostały wydane europejskie nakazy aresztowania, wrócili z Wielkiej Brytanii, do której uciekli tuż po zabójstwie.

Zabójstwo "Człowieka". Są kolejni zatrzymani
(filo/iStockphoto)
bEpVNfnp

Krakowscy policjanci zatrzymali dwóch kolejnych mężczyzn podejrzanych o udział w śmiertelnym pobiciu Tomasza Cz. _ Człowieka _, który zginął w styczniu 2011 r. na krakowskim osiedlu Kurdwanów - poinformował rzecznik małopolskiej policji Mariusz Ciarka.

Mężczyźni, za którymi zostały wydane europejskie nakazy aresztowania, wrócili z Wielkiej Brytanii, do której uciekli tuż po zabójstwie._ - Mężczyźni byli bardzo ostrożni. Zmieniali wynajmowane mieszkania, unikali kontaktu ze znajomymi i poruszali się tylko mało uczęszczanymi drogami. Nie chcąc się narażać na policyjne kontrole kupili sobie rowery i jeździli jedynie po ścieżkach rowerowych i parkach _ - mówił Ciarka.

Policjanci zatrzymali poszukiwanych rano w mieszkaniu na krakowskim Podgórzu. Obaj mężczyźni - 22-latek i 29-latek byli zaskoczeni. W mieszkaniu policjanci znaleźli ostre narzędzia, pałki, gaz, pistolety i telefony komórkowe. Obecnie są przesłuchiwani.

bEpVNfnr

Przed krakowskim sądem toczy się już proces 11 oskarżonych o śmiertelne pobicie Tomasza Cz. Nadal poszukiwanych jest 5 osób, za którymi wydano listy gończe. Są to: Krzysztof Ryba, Wojciech Łachtaj, Karol Smoleń, Krystian Tomaszewski, Janusz Flasza. Do śmiertelnego pobicia Tomasza C. doszło 17 stycznia ub. roku na osiedlu Kurdwanów w Krakowie. Na ofiarę czekało kilkanaście osób, które przyjechały samochodami. Gdy 30-latek nadjechał autem, napastnicy ruszyli za nim w pościg.

Podczas ucieczki Tomasz C. stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w budynek. Potem zaczął uciekać pieszo, usiłował schronić się w kabinie śmieciarki. Tam dopadli go napastnicy i zadali ciosy nożem, maczetą, widłami i pałkami. W wyniku odniesionych ran mężczyzna zmarł po przewiezieniu do szpitala. Jak wynikało z aktu oskarżenia, tłem napaści były porachunki krakowskich pseudokibiców, związanych z konkurującymi klubami.

Prokuratura oskarżyła 11 osób (Rafała C., Artura D., Tomasza H., Damiana J., Krzysztofa J., Marcina K., Alana K., Macieja K., Grzegorza L., Marcina N., Michała S.), że 17 stycznia 2011 r. w Krakowie, razem z innymi osobami wzięli udział w śmiertelnym pobiciu Tomasza C., podczas którego używali niebezpiecznych przedmiotów (maczety, noże, widły i siekiery) i zadali mu 57 ran, w wyniku których zmarł.

Jak podawała prokuratura, trzech oskarżonych w toku śledztwa przyznało się do udziału w pobiciu. Ich wyjaśnienia, które korelowały z pozostałym materiałem dowodowym, stały się podstawą ustaleń prokuratury. Pozostali zaprzeczyli zarzutom. Wszystkim oskarżonym grożą kary pozbawienia wolności do lat 10. Katarzyna P., występująca w procesie jako oskarżycielka posiłkowa, matka dwójki dzieci Tomasza Cz. złożyła wniosek o 200 tys. zł zadośćuczynienia. Podkreśliła w trakcie zeznań, że nie domagałaby się pieniędzy tylko wtedy, gdyby wyrok sądu był dla niej satysfakcjonujący, tzn. dotyczył dożywocia.

bEpVNfnx
Czytaj więcej w Money.pl
Zatrzymali podejrzanych o głośne zabójstwo Policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo 35-letniej Chinki.
Zabił 16-latkę? Podejrzany wreszcie w areszcie Podłożył materiały wybuchowe pod bramy szkoły, bo miał osobiste porachunki z dyrektorem szkoły - taką hipotezę ma włoska policja.
Policjanci zatrzymani. Bo torturowali i zabili Ciało 31-letniego mężczyzny znaleziono w 2011 r. na komisariacie w Nowokuźniecku. Wówczas nie udało się wyjaśnić okoliczności śmierci ofiary.
bEpVNfnS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)