Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zabójstwo amerykańskiego dziennikarza. Próby identyfikacji dżihadysty

0
Podziel się:

Służby specjalne, media i prasa analizują szczegóły wideoklipu, ukazującego tę zbrodnię, w poszukiwaniu sposobów identyfikacji zabójcy.

Zabójstwo amerykańskiego dziennikarza. Próby identyfikacji dżihadysty
(PrntScrn/YouTube)
bESNmcxx

Brytyjskie służby specjalne współpracują ściśle z CIA w śledztwie w sprawie śmierci amerykańskiego dziennikarza, Jamesa Foley'a, ściętego przypuszczalnie przez brytyjskiego dżihadystę. Również media i prasa analizują szczegóły wideoklipu, ukazującego tę zbrodnię, w poszukiwaniu sposobów identyfikacji zabójcy.

_ Daily Telegraph _ poświęcił dziś analizom tej zbrodni sześć stron, _ Times _ - siedem. Dzienniki telewizyjne i radiowe goszczą ekspertów, którzy roztrząsają wzrost i budowę ciała kata i odcień jego skóry. Eksperci zwracają uwagę, że zabójca jest najwyraźniej leworęczny, co ogranicza statystycznie liczbę podejrzanych do 10% każdej populacji.

Jakość nagrania wideo jest tak dobra, że choć morderca jest w kominiarce, można będzie porównać jego oczy z fotografiami znanych brytyjskich dżihadystów. Do tej masy szczegółów dochodzą ubiór, uzbrojenie i sceneria, w której nakręcono wideoklip.

bESNmcxz

Najważniejszy pozostaje jednak głos. Analiza akcentu wskazuje na pochodzenie z Londynu, ze środowiska imigrantów, być może z Afganistanu. Ekspert sądowa Elizabeth McClelland zastrzegła jednak w rozmowie z BBC: _ Identyfikacja głosu nie może służyć jako bezsporny dowód tożsamości. To nie to samo, co odciski palców czy profil DNA _.

Eksperci zwracają też uwagę, że wideoklip z egzekucji był wyraźnie poddany obróbce i zmontowany z kilku sekwencji. Nie jest więc wykluczone, że zastąpiono głos zabójcy dubbingiem.

Czytaj więcej w Money.pl
Biały Dom o egzekucji Jamesa Foleya Dżihadyści z Państwa Islamskiego twierdzą, że zamordowali amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya.
Wideo z egzekucji dziennikarza autentyczne Śmierć amerykańskiego reportera Jamesa Foleya potwierdziła rodzina.
Kiedy ujrzymy raport o więzieniach CIA? Biały Dom zakończył redakcję przeznaczonego do odtajnienia streszczenia raportu Senatu USA o przesłuchaniach w tajnych więzieniach CIA.
bESNmcya
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)