Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wyrok
17.07.2012 11:30

Zabójstwa w Polsce. Jest wyrok dla dentysty

Karę 25 lat więzienia wymierzył dzisiaj Sąd Okręgowy w Lublinie dentyście Arturowi Ż.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Karę 25 lat więzienia wymierzył dzisiaj Sąd Okręgowy w Lublinie dentyście Arturowi Ż., którego uznał winnym zabójstwa byłego wspólnika.

Sąd skazał też Artura Ż. za nielegalne posiadanie broni - trzech pistoletów - oraz amunicji i materiałów wybuchowych. Sąd zastrzegł w wyroku, że oskarżony będzie mógł ubiegać się o przedterminowe warunkowe zwolnienie dopiero po odbyciu 20 lat kary. Wyrok nie jest prawomocny.

Do zabójstwa doszło w grudniu 2010 r. 47-letni wówczas Artur Ż. wszedł na teren autokomisu przy Al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie i sześcioma strzałami z pistoletu zabił jego współwłaściciela Ryszarda K.

Według ustaleń prokuratury tłem zabójstwa były nieporozumienia między mężczyznami na tle rozliczeń finansowych. Obaj znali się od dawna. Wspólnie prowadzili niegdyś gabinet stomatologiczny w Łęcznej. Ryszard K. był właścicielem gabinetu, a Artur Ż. przyjmował w nim pacjentów.

Artur Ż. przyznał się do popełnienia zabójstwa. _ - Oskarżony, jak wynika z jego wyjaśnień, chciał pozbawić życia pokrzywdzonego, działał w sposób przemyślany, zaplanowany z premedytacją _ - podkreślił uzasadniając orzeczenie sędzia Artur Majsak.

Sędzia Majsak podkreślił, że zasadnicza kwestią w tym procesie była kwestia poczytalności oskarżonego, gdyż - jak mówił sędzia - _ okoliczności czynu były niecodzienne i trudno było wskazać racjonalny motyw jego postępowania _. W czasie postępowania przygotowawczego Artur Ż. stwierdził, że zabił też dwóch innych mężczyzn, działając w obronie swoich dzieci, ale te stwierdzenia nie znalazły żadnego potwierdzenia - dodał sędzia.

Wyjaśnienia oskarżonego były przedmiotem analizy biegłych psychiatrów i psychologów. _ - Biegli kategorycznie wykluczyli aby u oskarżonego zaistniały zaburzenia w sferze psychiki, które by wykluczałyby jego poczytalność. Sąd uznał, że nie ma podstaw, aby nie poniósł on odpowiedzialności za dwoje czyny _ - podkreślił sędzia Majsak.

Czytaj więcej w Money.pl
Mubarak wróci do celi. Bo czuje się już lepiej Były prezydent Egiptu zostanie z powrotem przeniesiony do więzienia.
Siedem lat odsiadki za nagiego Mahometa Dwaj młodzi mężczyźni opublikowali na Facebooku karykatury proroka.
Pies zastrzelił człowieka. Jest wyrok sądu Pies nadepnął na leżący karabin i broń wystrzeliła zabijając człowieka.
Tagi: wyrok, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz