Notowania

zabójstwo
15.03.2013 09:58

Zabójstwa w Gdańsku. Sprawę przejęła prokuratura okręgowa

Do tragedii doszło w centrum miasta: w jednym z mieszkań wczoraj po południu znaleziono ciała kobiety, mężczyzny oraz ich 14-miesięcznego dziecka. Policja powołała specjalną grupę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jan Dzban)

Do tragedii doszło w centrum miasta: w jednym z mieszkań wczoraj po południu znaleziono ciała kobiety, mężczyzny oraz ich 14-miesięcznego dziecka. Policja powołała specjalną grupę.

Ze wstępnych oględzin wynika, że rodzina mogła zginąć od strzałów. Na piątek zaplanowano sekcje zwłok. Motywy zabójstwa nie są znane. O przejęciu sprawy przez gdańską prokuraturę okręgową poinformowała rzeczniczka tej jednostki Grażyna Wawryniuk. Dodała, że taką decyzję podjął w piątek szef tej jednostki.

Michał Sienkiewicz z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji poinformował, że komendant powołał specjalną - złożoną z kilkunastu osób - grupę, która zajmie się wyjaśnianiem sprawy. Policja uruchomiła także specjalny numer telefonu, pod którym można zgłaszać wszelkie informacje pomocne w ustaleniu sprawców: 0800-677-777 lub (58) 32 15 930.

Ciała trzyosobowej rodziny znaleziono w mieszkaniu w jednej z kamienic przy ul. Długiej w centrum Gdańska. Rodzina mieszkała tam od kilku lat, wynajmowała mieszkanie. Ciała odkrył w czwartek po południu brat jednej z ofiar.

Sienkiewicz poinformował dzisiaj rano, że czynności w miejscu przestępstwa nadal trwają. _ - Zabezpieczono monitoring ze sklepów i innych budynków z ul. Długiej a także z dróg dojazdowych, będzie on analizowany _ - dodał Sienkiewicz.

Jeszcze w czwartek po wstępnych oględzinach zwłok lekarz medycyny sądowej orzekł, że kobieta, mężczyzna i dziecko zginęli najprawdopodobniej od strzałów, choć w przypadku dziecka istniały wątpliwości. Jak poinformowała PAP Renata Klonowska, szefowa Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Śródmieście, która to jednostka do piątku rano prowadziła sprawę, przyczyny zgonów wyjaśnią sekcje zwłok, które zaplanowano na piątek.

Klonowska dodała, że kobieta w wieku 30 lat była z zawodu kosmetyczką, natomiast 33-letni mężczyzna prowadził działalność gospodarczą, zajmował się m.in. handlem za pośrednictwem internetu. Mężczyzna kolekcjonował też antyki, w tym zabytkową broń. Prokuratura nie wyklucza, że zginęła część kolekcji mężczyzny - poinformowała Klonowska.

W mediach pojawiły się informacje, że zabójstwo mogło być efektem porachunków gangsterskich, jednak ze wstępnych ustaleń nie wynika, aby mężczyzna czy kobieta wchodzili w przeszłości w konflikt z prawem. _ - To była normalna rodzina _ - informowała w wczoraj wieczorem Klonowska.

Czytaj więcej w Money.pl
Zginął broniąc dziewczyny. Prokuratura... Łódzka prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o aresztowanie Rafała N., podejrzanego o zabójstwo 20-latka w centrum miasta.
Podejrzani o zabójstwo 20-latka przesłuchiwani Śledczy przesłuchują zarówno zatrzymanych, jak i świadków zdarzenia - informuje rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej.
Sprawa Papały. Jest decyzja ws. akt "Patyka" Ustalono harmonogram przekazywania przez prokuraturę łódzką prokuratorom warszawskim materiałów śledztwa w sprawie śmierci gen. Marka Papały.
Tagi: zabójstwo, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz