Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kajakarze
11.07.2011 10:43

Zabójca polskich podróżników złapany?

Domniemanego zabójcę wytropiła indiańska milicja ze wspólnoty Tahuarapa. Więźnia ma przejąć marynarka wojenna wraz z policją.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bogumił Mróz)

Indiańskie oddziały samoobrony ujęły głównego podejrzanego o zabójstwo polskich kajakarzy w Peru. Mężczyzna ukrywał się od kilku dni w dżungli - poinformował koordynator poszukiwań Tomasz Surdel. Wcześniej peruwiańska policja podała, że zatrzymano innego uczestnika ataku na Celinę Mróz i Jarosława Frąckiewicza.

Jak poinformował Tomasz Surdel, indiańska _ milicja _ ze wspólnoty Tahuarapa wytropiła i ujęła głównego podejrzanego w sprawie śmierci Polaków. Tahuarapa to wioska znajdująca się po przeciwnej stronie rzeki niż ta, gdzie zamordowano podróżników - podaje portal tvn24.pl..

W tej chwili mężczyzna, jest trzymany przez Indian w lokalnej szkole. Ma przejąć go marynarka wojenna wraz z policją.

Polska para została zamordowana 26 lub 27 maja podczas spływu rzeką Urubamba.

Wcześniej o zatrzymaniu innego podejrzanego w tej sprawie mężczyzny, Indianiana z plemienia Ashaninka, informowała peruwiańska policja. Zeznania mężczyzny są sprzeczne. Według jednej z wersji trzech pijanych Peruwiańczyków zaatakowało kajak polskiej pary, wcześniej jednak któryś z nich strzelił do Jarosława Frąckiewicza raniąc go. Ciała zabitych Polaków zostały obciążone kamieniami i zatopione.

Policja podkreśla, że śledztwo pozostaje otwarte. W miejscu, w którym przebywał aresztowany mężczyzna, znaleziono rzeczy zamordowanych Polaków.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/193/t150721.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pijani;indianie;zabili;kajakarzy;nowa;wersja,32,0,870432.html) Pijani indianie zabili kajakarzy? Nowa wersja Peruwiańska policja zatrzymała mężczyznę, który twierdzi, że był świadkiem morderstwa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/246/t18678.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/msz;potwierdza;smierc;polakow;w;peru,140,0,870028.html) MSZ potwierdza śmierć Polaków w Peru Małżeństwo z Trójmiasta chciało pokonać kajakiem rzekę Ukajali. Prawdopodobnie zostali zamordowani przez Indian.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/192/t150720.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polacy;w;peru;zgineli;bo;nie;znali;jezyka,112,0,870256.html) Polacy w Peru zginęli, bo nie znali języka? Na razie w sprawie morderstwa Polaków w Peru zatrzymano trzy osoby. Nie wiadomo jednak, czy wśród nich jest zabójca.
Tagi: kajakarze, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz