Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zabiła córkę i wnuczkę, jest niepoczytalna

0
Podziel się:

Kobieta przyznała się do winy, wskazała także narzędzie zbrodni - nogę od stołu.

Zabiła córkę i wnuczkę, jest niepoczytalna
(Mikdam/Dreamstime)

Krakowska prokuratura skierowała do sądu wniosek o uznanie sześćdziesięcioletniej Bożeny T. za niepoczytalną i skierowanie jej na przymusowe leczenie. Kobieta wcześniej przyznała się do zamordowania swojej córki i 14-letniej wnuczki.

Jak przypomniała dzisiaj rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska, do tragedii doszło w jednorodzinnym domu w Słomnikach 13 lutego tego roku.

Mieszkająca na parterze 83-letnia kobieta zawiadomiła policję, ponieważ niepokoiła się nieobecnością mieszkających na piętrze córki, wnuczki i prawnuczki. Policjanci dostali się do pomieszczeń zajmowanych przez trzy kobiety; znaleźli zwłoki 36-letniej matki i jej 14-letniej córki. Zatrzymali 60-letnią kobietę - matkę i babcię zamordowanych.

Kobieta przyznała się do winy, wskazała także narzędzie zbrodni - nogę od stołu.

Jak wyjaśniła, istniał konflikt między nią a jej córką, która pod koniec 2010 roku wróciła z pracy w kancelarii adwokackiej w Niemczech, ws. wychowywania wnuczki; według podejrzanej córka nadmiernie ograniczała nastolatkę, m.in. zabraniając jej dostępu do internetu. Miało to być powodem depresji obu dorosłych kobiet i zaniedbywania domu, na co agresją reagowała z kolei wnuczka.

Bożena T. podała także, że obawiała się, by wnuczka nie trafiła do domu dziecka lub poprawczaka. Dlatego postanowiła zabić córkę, wnuczkę oraz siebie. W momencie zabójstwa wnuczka spała.

Czytaj więcej w Money.pl
Oskarżyli ich o produkcję 300 kg amfetaminy Na trop wytwórni policja wpadła po przypadkowej kontroli drogowej dwóch samochodów w grudniu 2010 r. w okolicach Węgrowa.
Korupcja w policji. Sąd uniewinnił 10 policjantów Chodzi o policjantów, którzy w cywilu konwojowali tiry łódzkiej firmy transportowej.
Niesłusznie siedział dwa miesiące w areszcie W 2005 roku Tomasz Hirnle został zatrzymany w wyniku policyjnej prowokacji i trafił na prawie dwa miesiące do aresztu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)