Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zaatakował dziennikarza. Grozi mu 3 lata więzienia

0
Podziel się:

Oskarżonym jest zarządca cmentarza w Ostrowie Wielkopolskim, który uniemożliwił pracę dziennikarzowi lokalnej telewizji.

Zaatakował dziennikarza. Grozi mu 3 lata więzienia
(East News)

Mężczyzna miał grozić dziennikarzowi i użyć wobec niego przemocy.

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu w Kaliszu.Jak powiedział w poniedziałek PAP zastępca Prokuratora Okręgowego w Ostrowie Wielkopolskim Janusz Walczak, dziennikarz wraz z operatorem kamery realizował na ostrowskim cmentarzu materiał dotyczący rzekomych nieprawidłowości w zarządzaniu nekropolią. W czasie ich pracy, na cmentarz przyjechał jego zarządca.

Według ustaleń prokuratury, 55-letni mężczyzna miał wyrwać dziennikarzowi mikrofon z ręki i rzucić go na ziemię. Miał też kopnąć dziennikarza, gdy ten chciał podnieść mikrofon. Gdy przedstawiciele telewizji zauważyli kolejną, biegnącą w ich kierunku osobę, opuścili cmentarz.

Zdaniem śledczych, zarządca cmentarza zmusił dziennikarza do opuszczenia miejsca, w którym realizował reportaż. Prawo prasowe za uniemożliwienie pracy przedstawicielowi mediów, stosowanie wobec niego gróźb i przemocy przewiduje karę do trzech lat więzienia.

Prokurator Walczak dodał, że oskarżony nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, przedstawiając inny przebieg zdarzeń.

Czytaj więcej w Money.pl
Były niemiecki prezydent oskarżony Były prezydent Niemiec Christian Wulff odpowie przed sądem za korupcję.
Wiatraki nielegalne? Jest decyzja sądu Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku uznał, że uchwała Gminy Jeleniewo dotycząca minimalnej odległości turbin wiatrowych od domów jest nieważna.
wiadomości
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)