Notowania

izrael
19.10.2012 21:13

Za to prezydent Izraela podziękował osobiście Łukaszence

Na Białorusi przeprowadzono transplantację byłemu szefowi izraelskiego wywiadu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

Prezydent Izraela Szymon Peres dziękuje Aleksandrowi Łukaszence za pomoc w leczeniu byłego szefa Mossadu Meira Dagana.

Białoruska agencja rządowa Biełta informuje, że Peres przekazał podziękowania prezydentowi Białorusi w rozmowie telefonicznej.

Kilka dni temu Aleksander Łukaszenka powiadomił o przeprowadzonej na Białorusi transplantacji wątroby byłemu szefowi izraelskiego wywiadu. Według Łukaszenki operacji tej nie chciały przeprowadzić kliniki w innych państwach.

_ - Tylko na Białorusi podjęto się tej operacji. Odmówiły Ameryka, Niemcy i Szwecja _ - mówił Łukaszenka, dając do zrozumienia, że główną rolę w operacji odegrali białoruscy specjaliści. Jednak według ustaleń dziennikarzy operację miał przeprowadzić francuski lekarz, a asystowali mu specjaliści z Izraela i Białorusi. Wątroba pochodziła od zmarłego białoruskiego dawcy.

Meir Dagan ma 67 lat . W Izraelu granica wieku, do której przeprowadzane są transplantacje to 65 lat, podobnie jest w Stanach Zjednoczonych, jednak tam decydują o tym ośrodki medyczne i stan zdrowia pacjenta.

Czytaj więcej w Money.pl
Szokujące słowa ostatniego dyktatora Europy Prezydent Białorusi wie, dlaczego Unia Europejska przedłużyła sankcje wobec Białorusi
Sprzeciwił sie premierowi. Zobacz, co go czeka Premier Izraela wezwał ministra obrony aby przedyskutować zarzuty, według których podważał on jego stanowisko podczas wizyty w USA
Tagi: izrael, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz