Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wyroki dla uczestników burd przed meczem Polska-Rosja

0
Podziel się:

Sąd rozpatruje też sprawę Rosjanina, który rzucił petardę na boisko.

Wyroki dla uczestników burd przed meczem Polska-Rosja
(PAP/Tomasz Gzell)

23 wyroki zapadło dotąd w sprawach chuliganów, którzy przed meczem Polska-Rosja brali udział w zamieszkach w Warszawie. Trzech pseudokibiców skazanych zostało na kilkumiesięczne kary więzienia, pozostali na kary w zawieszeniu.

Aktualizacja 18:56

Sprawy chuliganów rozpatrywane są przez dwa sądy: Warszawa-Śródmieście i na warszawskiej Pradze. Do pierwszego z nich wpłynęły już około 90 spraw, do drugiego - cztery, dotyczące w sumie 15 osób.

Jak poinformował rzecznik Sądu Okręgowego Wojciech Małek, przed śródmiejskim sądem do godziny 16 zapadło w sumie 15 wyroków. Trzy osoby (dwie wczoraj, jedna dzisiaj) zostały skazane na bezwzględne kary więzienia: dwie osoby na trzy miesiąca, jedna - na pięć. Pozostałe usłyszały wyroki w zawieszeniu lub dostały kary grzywny. Grzywny wyniosły od 500 zł do 2,5 tys. zł.

- _ Tylko dzisiaj do sądu wpłynęło 76 wniosków. Dziewięć spraw zostało już rozpatrzonych, pozostałe są nadal rozpatrywane _ - dodał Małek.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/119/m219767.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polska-rosja;zadyma;przed;meczem,249,0,1103865.html) *Polscy kibole zaatakowali. Zabierali szaliki * Policja zatrzymała około stu Polaków i Rosjan. Są ranni. Z kolei w praskim sądzie rozpatrywana jest sprawa Rosjanina, który podczas meczu Polska - Rosja wrzucił racę na płytę boiska. Na rozpatrzenie czeka też m.in. wniosek dotyczący czterech Polaków i dwóch Rosjan, którzy brali udział w bójce.

Chuligani odpowiadają m.in. za nielegalne zgromadzenia, udział w bójkach, niszczenia mienia, a także za naruszenie nietykalności i znieważenie funkcjonariusza.

Po wtorkowych zajściach przed, w trakcie i po meczu zatrzymano w sumie 184 osoby: 156 Polaków, 25 Rosjan, a także Hiszpana, Węgra i Algierczyka. Wśród nich byli także nieletni; ich sprawy rozpatrywać będą sądy dla nieletnich.

Do bijatyk między pseudokibicami oraz starć chuliganów z policją doszło najpierw podczas marszu rosyjskich kibiców, którzy spod dworca kolejowego Warszawa-Powiśle przechodzili mostem Poniatowskiego na Stadion Narodowy. W czasie samego meczu grupy chuliganów przeniosły się do centrum, w okolice Strefy Kibica, a potem w rejon Starego Miasta i ronda de Gaulle'a.

W zabezpieczeniu Warszawy we wtorek wzięło udział około siedmiu tysięcy policjantów. Funkcjonariusze do powstrzymania chuliganów użyli m.in. armatek wodnych, gazu pieprzowego i w kilku przypadkach broni gładkolufowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Emocje przed meczem z Rosją sięgają zenitu Grupa stu pseudokibiców zaatakowała policjantów. Z każdą minutą w stołecznej strefie robi się coraz bardziej nerwowo.
Polska reprezentacja kontra buraki - buraki górą? Rosyjskie przysłowie o Polsce okazało się prawdziwe - pisze Chochołowski
Zamieszki na ulicach Warszawy. Burda w Strefie Kibica Ponad stu zatrzymanych, kilkanaście osób rannych. Zobacz wstępny bilans zamieszek na ulicach Warszawy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)