Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
berlusconi
24.06.2013 22:31

Wyrok ws. Berlusconiego. Były premier nie przyznaje się do winy

Były premier został dziś skazany na siedem lat więzienia za korzystanie z prostytucji nieletnich i nadużycie władzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Z zapewnieniem o swej niewinności i zapowiedzią, że będzie _ opierał się prześladowaniom _, wystąpił były premier Włoch Silvio Berlusconi w reakcji na wyrok sądu, który skazał go na siedem lat więzienia za korzystanie z prostytucji nieletnich i nadużycie władzy.

Wyrok, który wydał w poniedziałek sąd w Mediolanie, nie jest prawomocny. Obrona Berlusconiego zapowiedziała apelację. Prócz kary więzienia sąd orzekł dożywotni zakaz sprawowania urzędów. Berlusconiego nie było w sądzie w chwili ogłoszenia wyroku.

_ - Będę opierał się tym prześladowaniom, ponieważ jestem absolutnie niewinny _ - oświadczył w komunikacie były premier. _ Jestem naprawdę przekonany, że zostanę uniewinniony, ponieważ fakty nie dają żadnej możliwości, by mnie skazać _ - dodał.

Wyrok sądu określił jako _ niebywały _. _ - To przemoc, jakiej nie widziano i o jakiej nie słyszano, by spróbować wyeliminować mnie z polityki _ - oświadczył, dodając, że wyrok ten to przejaw _ chorej sprawiedliwości _.

_ - To także obelga dla tych Włochów, którzy we mnie uwierzyli i którzy ufają w moje zaangażowanie na rzecz kraju _ - napisał były premier. Berlusconi podkreślił, że będzie kontynuował swą _ batalię _, by uczynić z Włoch _ kraj naprawdę wolny i sprawiedliwy _.

Proces w _ sprawie Ruby _, nazwanej tak od imienia nieletniej uczestniczki przyjęć w rezydencji Berlusconiego, gdy był szefem rządu, rozpoczął się jeszcze w 2011 roku. Jest jednym z wielu, jakie wszczęto wobec 76-letniego magnata medialnego i przywódcy centroprawicy, ale w opinii komentatorów może ostatecznie zakończyć jego polityczną karierę. Może też zagrozić stabilności kruchej koalicji centrolewicy i centroprawicy, tworzącej rząd Enrico Letty.

Obrona byłego premiera zapewnia, że nie było żadnej seksualnej zażyłości między nim a 20-letnią obecnie Ruby. Jednak skandal bardzo zaszkodził wizerunkowi Berlusconiego na arenie międzynarodowej, a później przyczynił się do rozpadu jego koalicji i upadku gabinetu w listopadzie 2011 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Berlusconi skazany na 7 lat więzienia. Nie tylko Sprawa dotyczy rozwiązłych przyjęć w jego rezydencji znanych jako bunga bunga.
7 lat więzienia w sprawie Berlusconiego Oskarżeni to znany dziennikarz, były prezenter programów informacyjnych w telewizji Berlusconiego i jego osobisty przyjaciel.
Berlusconi skazany na karę więzienia Sprawa, w której skazano byłego szefa włoskiego rządu, dotyczy początku lat 90.
Tagi: berlusconi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz