Notowania

staruch
20.12.2011 16:13

Wyrok w zawieszeniu dla "Starucha"

Dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat to wyrok, jaki na Piotra S., szefa kibiców Legii Warszawa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mikdam/Dreamstime)

*Dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat to wyrok, jaki na Piotra S., pseudonim _ Staruch _, wydał warszawski sąd rejonowy. _ Staruch _, nieformalny lider pseudokibiców Legii, sam poddał się karze. *

Prokuratura oskarżyła _ Starucha _ o rozbój, a także o udział w bójce i pobiciu. Groziło mu do 12 lat więzienia. Sąd uznał go za winnego pobicia Damiana K. i zabrania mu torby z odzieżą wartą 500 zł. Oprócz kary pozbawienia wolności poddał Piotra S. dozorowi kuratora, zobowiązał go do naprawienia szkody - wypłacenia poszkodowanemu 500 zł, skazał też _ Starucha _ na grzywnę 5,2 tys. zł. Na jej poczet zaliczył oskarżonemu okres przebywania w areszcie. Jak ustaliła PAP, Piotr S. przyznał się i nie składał wyjaśnień.

Przed rozpoczęciem procesu w korytarzu przed salą zebrali się krewni i zwolennicy Piotra S. Zasłaniali obiektywy kamer operatorów i fotoreporterów, próbowali nie wpuścić mediów na salę. Wykrzykiwali _ Piotrek, trzymaj się _. Sąd utajnił rozprawę, uznawszy, że obecność publiczności mogłaby zakłócić jej przebieg z powodu agresywnych zachowań. Wyłączył też jawność odczytując uzasadnienie wyroku. Zanim opróżniono salę, sąd i strony oddzielił od publiczności szereg policjantów; funkcjonariusze pilnowali też porządku na korytarzu. Gdy sąd orzekł karę w zawieszeniu, zwolennicy Piotra S. głośno dali wyraz radości.

_ Staruch _ przebywał w areszcie od sierpnia. Zażalenie na ten areszt złożone przez obronę zostało oddalone we wrześniu przez sąd. - _ Sąd okręgowy nie uwzględnił zażalenia na zastosowanie aresztu, całkowicie podzielił argumentację sądu rejonowego, iż zgromadzony materiał dowodowy wskazuje na duże prawdopodobieństwo, że podejrzany dopuścił się popełnienia zarzucanego mu czynu _ - mówił wtedy rzecznik Sądu Okręgowego w Warszawie, sędzia Wojciech Małek.

Według ustaleń policji i prokuratury Piotr S. na początku sierpnia pobił mężczyznę i zabrał mu torbę. - _ Kopał go po całym ciele. W rozboju uczestniczyło jeszcze dwóch innych niezidentyfikowanych sprawców _ - informowała prokuratura. S. został zatrzymany po uroczystości 67. rocznicy Godziny W na Kopcu Powstania Warszawskiego. Wcześniej do funkcjonariuszy zgłosił się młody mężczyzna. Z jego relacji wynikało, że został pobity na Starym Mieście właśnie przez Piotra S.

Czytaj w Money.pl o sprawie Piotra S.
[

Staruch chory, nie mógł przyjść do sądu ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/staruch;chory;nie;mogl;przyjsc;do;sadu,88,0,839256.html )

Sprawa oskarżenia o rozbój nie jest jedyną, w której pojawia się _ Staruch _. W czerwcu prawomocny zakaz stadionowy wobec Piotra S. orzekł warszawski sąd. _ Bez zdecydowanej reakcji będziemy mieli problemy na Euro 2012 _ - mówił wtedy sędzia. Sprawa dotyczyła zdarzeń z października 2009 roku, gdy przed meczem Legii Warszawa z Ruchem Chorzów spiker prosił o uczczenie chwilą ciszy pamięci Jana Wejcherta, jednego z założycieli ITI. _ Staruch _, jako wodzirej kibiców zaintonował wtedy okrzyk _ jeszcze jeden! _, adresowany do Mariusza Waltera, drugiego ze współwłaścicieli. Ochroniarze siłą wyprowadzili go ze stadionu.

Pod koniec maja warszawska prokuratura przesłała do sądu akt oskarżenia przeciwko _ Staruchowi _ w związku z innym zdarzeniem. Po jednym z meczów uderzył w twarz piłkarza Legii Jakuba Rzeźniczaka. Grozi mu za to do roku więzienia. Ta sprawa dotyczy wypadków z początku kwietnia, gdy po porażce Legii z Ruchem Chorzów kibice stołecznego zespołu zwymyślali i opluli schodzących do szatni piłkarzy warszawskiej drużyny. Zareagował na to Rzeźniczak, który ostro im odpowiedział. Gdy piłkarze wyszli ponownie na murawę na pomeczowy trening, Rzeźniczaka uderzył w twarz prowadzący doping kibiców _ Staruch _. Zdarzenie zarejestrowała kamera, a nagranie opublikowano w internecie, pokazały je także media. Policja informowała, że Piotr S. nie przyznał się w tej sprawie do winy.

_ Staruch _ został również zatrzymany przez policję w czasie akcji przeciwko chuliganom, którzy brali udział w zamieszkach 3 maja na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy, po finałowym meczu Pucharu Polski, w którym Legia grała z Lechem Poznań. W związku z tą sprawą S. usłyszał zarzut wtargnięcia na murawę i zastosowano wobec niego dozór policyjny.

Czytaj więcej o sprawie _ "Starucha _"
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/t89558.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/policja;zatrzymala;starucha;szefa;kibicow;legii,147,0,884883.html) Szefa kiboli zatrzymany. Ranny policjant Jest podejrzany o popełnienie przestępstwa o charakterze kryminalnym. W czasie akcji zatrzymania ranny został policjant.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/131/t139139.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wstawil;sie;za;staruchem;stracil;stolek,51,0,827187.html) Wstawił się za _ Staruchem _. Stracił stołek Naczelnik stołecznego wydziału do spraw zwalczania przestępczości pseudokibiców nadkom. Radosław Ścibiorek został odwołany ze stanowiska.
Tagi: staruch, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz