Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
trybunał konstytucyjny
05.07.2011 11:45

Wyrok TK. Stoczniowcy dostaną pieniądze?

Trybunał Konstytucyjny uznał artykuł 114 ustawy o postępowaniu kompensacyjnym za niezgodny z konstytucją.

Podziel się
Dodaj komentarz
(jennikate/CC/Flickr)

Trybunał Konstytucyjny uznał artykuł 114 ustawy o postępowaniu kompensacyjnym za niezgodny z konstytucją. Oznacza to, że pracownicy Stoczni Szczecińskiej mogą dochodzić odszkodowania za utracone miejsce pracy bez względu na wiek.

Skutkiem wyroku jest wyeliminowanie takiej normy, która dotychczas uniemożliwiała wypłatę odszkodowania tym osobom, które ukończyły wiek emerytalny. Potwierdza on dotychczasowe orzecznictwo Trybunału, że żadna forma dyskryminacji jest konstytucyjnie niedopuszczalna, uzasadniał wyrok sędzia Marek Zubik.

POSŁUCHAJ SENTENCJI WYROKU TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO:

Trybunał rozpoznawał pytania o zasady przyznawania odszkodowania pracownikom Stoczni na wniosek Sądu Rejonowego w Szczecinie. Wyrok jest ostateczny.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/107/t141419.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/jest;wyrok;w;sprawie;majatku;kosciola,2,0,847106.html) Jest wyrok w sprawie majątku kościoła Za niezgodny z konstytucją sędziowie trybunału uznali jeden artykuł ustawy o kościelnej Komisji Majątkowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t77913.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zona;zbigniewa;ziobry;nie;korumpowala,255,0,861183.html) Żona Zbigniewa Ziobry nie korumpowała Były dziennikarz TVP ma przeprosić Patrycję Kotecką i zapłacić jej odszkodowanie za zarzucenie jej, że obiecywała mu _ dobrą zapłatę _ za materiały godzące w polityków PO - orzekł sąd.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/74/t74570.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sad;potwierdza;rydzyk;zbieral;nielegalnie,116,0,853108.html) Sąd potwierdza: Rydzyk zbierał nielegalnie Sąd Okręgowy w Toruniu utrzymał wyrok skazujący dyrektora Radia Maryja na 3,5 tys. zł grzywny.
Tagi: trybunał konstytucyjny, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz