Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wyrok sądu w sprawie Krzysztofa W. Trafi do Gostynina?

Mężczyzna zostanie objęty nadzorem prewencyjnym?

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Sąd Okręgowy w Rzeszowie skierował na obserwację 33-letniego Krzysztofa W. Wniosek o uznanie go za osobę stwarzającą zagrożenie dla innych i objęcie nadzorem prewencyjnym złożył w styczniu dyrektor rzeszowskiego więzienia, gdzie W. odbywał karę.

_ Od 19 lutego Krzysztof W. będzie przebywał na obserwacji w Regionalnym Ośrodku Psychiatrii Sądowej w Gostyninie. Obserwacja może potrwać do czterech tygodni _ - powiedziała rzeczniczka Sądu Okręgowego w Rzeszowie Marzena Ossolińska-Plęs.

W. był skazany za współudział w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym. Przebywając na warunkowym zwolnieniu, usiłował zgwałcić 6-letnią dziewczynkę, za co został skazany na 4 lata więzienia. Odbywanie kary zakończył 31 stycznia.

23 stycznia dyrektor więzienia złożył wniosek o nadzór prewencyjny nad W., który miał być rozpatrywany w piątek. Sąd, na wniosek biegłych, zadecydował jednak o skierowaniu W. na obserwacje. Dopiero po jej przeprowadzeniu sędziowie rozpatrzą wniosek. - _ W związku z tym planowana na piątek rozprawa nie odbędzie się _ - dodała rzeczniczka.

W., który wyszedł na wolność 31 stycznia, przebywał w rzeszowskim zakładzie karnym na oddziale dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi, w tym m.in. z zaburzeniami preferencji seksualnych. Obecnie przebywa tam ok. 60 skazanych.

Wniosek o uznanie go za osobę stwarzającą zagrożenie był drugim wnioskiem dyrektora rzeszowskiego więzienia, po tym jak 22 stycznia weszła w życie ustawa dot. m.in. postępowania wobec sprawców zabójstw i gwałtów, skazanych w czasach PRL na karę śmierci.

Pierwszy wniosek dotyczył Mariusza T. - pedofila skazanego w 1989 r. za zabójstwo czterech chłopców na karę śmierci, zamienioną potem na 25 lat więzienia. We wtorek, po decyzji rzeszowskiego sądu, T. wyszedł na wolność, ale jest objęty działaniami operacyjno-rozpoznawczymi i nie może opuszczać kraju.

Ustawa dotycząca najniebezpieczniejszych przestępców odnosi się do skazanych, jeśli odbywają oni kary w systemie terapeutycznym i dodatkowo występowały u nich zaburzenia psychiczne, bądź preferencji seksualnych, które mają taki charakter, że _ zachodzi co najmniej wysokie prawdopodobieństwo popełnienia czynu zabronionego z użyciem przemocy _ zagrożonego karą przynajmniej 10 lat więzienia.

Osoba, wobec której zastosowany zostanie nadzór prewencyjny, o jaki wnioskuje dyrektor więzienia, musi m.in. informować policję o zmianie miejsca stałego pobytu, miejsca zatrudnienia i swoich danych osobowych. Natomiast policja może m.in. prowadzić wobec niej czynności operacyjno-rozpoznawcze, a także weryfikować, gromadzić i przetwarzać informacje udzielane przez tę osobę oraz uzyskane w wyniku czynności operacyjnych.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/32/m296992.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sad;sadem;a;trynkiewicz;i;tak;wyjdzie;na;wolnosc,76,0,1475404.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Sąd sądem, a Trynkiewicz i tak wyjdzie na wolność Szef MSW mówi, że życie i zdrowie zwalnianego pedofila jest zagrożone. _ Służby mają poważne sygnały świadczące o tym _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/252/m296956.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sprawa;trynkiewicza;znow;w;sadzie,78,0,1477198.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Sprawa Trynkiewicza znów w sądzie Sąd Apelacyjny w Rzeszowie zbada zażalenie dyrektora więzienia na postanowienie o nieizolowaniu Mariusza T.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/169/m250025.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/corka;cimoszewicza;kontra;wprost,76,0,1477196.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Córka Cimoszewicza zrujnuje Wprost? Sąd Apelacyjny w Warszawie ma dziś ogłosić, czy wykonalny jest wyrok amerykańskiego sądu, który zasądził od tygodnika dla córki byłego premiera prawie 750 tysięcy dolarów odszkodowania.
Tagi: przestępczość w polsce, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz