Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wyrok o eksmisji nie zawiśnie na klatce

0
Podziel się:

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe nie mogą wywieszać na klatkach schodowych lub tablicach ogłoszeń treści wyroków eksmisyjnych wraz z danymi mieszkańców.

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe nie mogą wywieszać na klatkach schodowych lub tablicach ogłoszeń treści wyroków eksmisyjnych wraz z danymi mieszkańców - czytamy w "Rzeczpsopolitej".

Tak wynika z interpretacji prawnej wydanej przez generalnego inspektora ochrony danych osobowych Michała Serzyckiego. Informacje o wyrokach eksmisyjnych wywiesiła jedna ze spółdzielni mieszkaniowych. Inspektor danych osobowych podkreślił, że zastrzeżenie budzi fakt ujawnienia danych, które mają charakter chroniony. Mogły się z nimi zapoznać także osoby spoza spółdzielni - czytamy w gazecie.

Legalnym sposobem stosowanym przez spółdzielnie jest publikowanie informacji o stanie zadłużenia w rejestrach członków spółdzielni. Jeśli spółdzielnia przewidziała taką możliwość w statucie, to wolno jej w tym rejestrze umieścić dane o zadłużeniu.

Natomiast nie można wywieszać w miejscach publicznych zestawienia zadłużenia wraz z numerami mieszkań - podaje "Rzeczpospolita". Generalny inspektor ochrony danych osobowych uznał, że mamy wtedy do czynienia z danymi osobowymi, bo choć nie wskazują wprost na tożsamość lokatora, to jednak łatwo ją ustalić.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)