Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
antykomor
18.09.2012 12:16

Wyrok na twórcę Antykomor.pl. Ostra krytyka OBWE

Przedstawicielka OBWE ds. wolności mediów Dunja Mijatović wezwała do dekryminalizacji zniesławienia w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(eecpoland.eu)

Przedstawicielka OBWE ds. wolności mediów Dunja Mijatović skrytykowała skazanie w Polsce twórcy strony Antykomor.pl Roberta Frycza za obrazę prezydenta Bronisława Komorowskiego (na zdjęciu) i wezwała do dekryminalizacji zniesławienia w Polsce.

_ - W nowoczesnej demokracji sankcje karne za obrażenie głowy państwa są nie na miejscu, zwłaszcza że Europejski Trybunał Praw Człowieka od dziesięcioleci uchyla takie wyroki _ - oświadczyła Mijatović, cytowana na portalu OBWE.

Podkreśliła też, że ze względu na charakter ich pracy osobistości oficjalne _ muszą tolerować więcej krytyki i sarkastycznych uwag _ niż zwykli ludzie. Na portalu OBWE odnotowano, że Mijatović wielokrotnie wzywała władze polskie do usunięcia z Kodeksu karnego zapisów kryminalizujących zniesławienie.

_ - Mam nadzieję, że sąd drugiej instancji zrewiduje ten wyrok _ (na Frycza) - oświadczyła przedstawicielka OBWE ds. wolności mediów.

14 września Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim wymierzył Fryczowi karę roku i 3 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania 40 godzin prac społecznych miesięcznie, uznając go za winnego znieważenia prezydenta Bronisława Komorowskiego. Frycz został skazany też za fałszowanie dokumentów.

Na stronie Antykomor.pl gromadzone były materiały o prezydencie Komorowskim, a także m.in. gry polegające na strzelaniu do jego wizerunku i ośmieszające fotomontaże. W maju ubiegłego roku do mieszkania autora strony weszli funkcjonariusze ABW, którzy zabezpieczyli jego laptop i inne nośniki danych. Zleciła to prokuratura w Tomaszowie Mazowieckim, prowadząca śledztwo w sprawie znieważenia głowy państwa. Po kilku miesiącach sprawa trafiła do piotrkowskiej prokuratury.

Czytaj więcej w Money.pl
Proces ws. Antykomor.pl już się zakończył Przed Sądem Okręgowym w Piotrkowie Trybunalskim zakończył się proces twórcy portalu Antykomor.pl Roberta Frycza.
Te przepisy Tuskowi nie są w ogóle potrzebne Premier Donald Tusk uważa, że rezygnacja z przepisów, które nakazują wszczęcie z urzędu postępowania ws. znieważenia prezydenta czy premiera byłaby naturalna.
Obraził prezydenta? Będzie miał tajną rozprawę Przed wejściem do sali oskarżony przyznał, że czuje strach. Powiedział również, że _ nagrabił sobie w wymiarze sprawiedliwości i teraz musi temu stawić czoła _.
Tagi: antykomor, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz