Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wyrok dla mordercy z Katalonii. Dostał 127 lat

0
Podziel się:

To wyrok na pracownika domu opieki za zmuszanie starszych podopiecznych do wypicia toksycznych płynów, jak wybielacz.

Wyrok dla mordercy z Katalonii. Dostał 127 lat
(Moody75/CC/Flickr)

To wyrok sądu w Katalonii na pracownika domu opieki za zmuszanie starszych podopiecznych do wypicia toksycznych płynów, jak wybielacz. * *Zgodnie z prawem morderca odsiedzi najwyżej 40 lat.

Sąd w katalońskiej Geronie podał w oświadczeniu, że 48-letni Joan Vila Dilme i jego były pracodawca wypłacą łącznie 369 tys. euro rodzinom ofiar. Kwota ta zostanie pokryta z ubezpieczenia.

Oskarżenie domagało się dla zabójcy 194 lat więzienia.

Do zabójstw doszło w 2009 i 2010 roku w domu opieki w niewielkim miasteczku Olot w pobliżu granicy z Francją.

Według werdyktu Vila Dilme nie dokonywał eutanazji z litości, lecz działał z premedytacją i świadomością tego, co czyni, a w niektórych przypadkach ze szczególną zaciekłością zmuszał ofiary do wypicia kwasu solnego, wybielacza, czy mieszaniny leków nasennych i insuliny, skazując ich na cierpienie przed śmiercią.

Obrona powoływała się na fakt, że Vila Dilme cierpi na chorobę umysłową, ale sąd nie uznał okoliczności łagodzących.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent chce ułaskawienia. Jak najszybciej Kradł, bo ma umysł pięciolatka. Nie zasłużył na więzienie - uważa Kancelaria Prezydenta.
Zabiła córkę i wnuczkę, jest niepoczytalna? Kobieta przyznała się do winy, wskazała także narzędzie zbrodni - nogę od stołu.
Wyrok dla założyciela Pirate Bay. Nie za piractwo Na dwa lata więzienia szwedzki sąd skazał założyciela słynnego portalu Pirate Bay, uznawanego za piracki. Gottfrid Svartholm Warg został skazany za internetowe włamania.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)