Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wyrok dla Katarzyny W. Została skazana na 25 lat więzienia

0
Podziel się:

Proces trwał kilka miesięcy i obejmował 13 rozpraw. W sumie przesłuchano 40 świadków.

Wyrok dla Katarzyny W. Została skazana na 25 lat więzienia
(PAP/Andrzej Grygiel)

Prokuratura żądała dożywocia, a obrona wnioskowała o uniewinnienie. Sąd Okręgowy w Katowicach ogłosił, że Katarzyna W. jest winna zabójstwa półrocznej Madzi. Została skazana na 25 lat pozbawienia wolności.

Proces trwał kilka miesięcy, obejmował 13 rozpraw. Przesłuchano 40 świadków, powołano dwa zespoły biegłych. Najważniejszymi dowodami w sprawie były opinie biegłych medyków. Według nich półroczna Magda zmarła na skutek gwałtownego uduszenia.

Zdaniem prokuratury Katarzyna W. 24 stycznia miała cisnąć dzieckiem o podłogę, a kiedy okazało się, że mimo to niemowlę przeżyło, dusić je przez kilka minut. Sama oskarżona twierdzi, że Magda zmarła na skutek wypadku. Według niej dziecko wypadło jej z rąk na podłogę i zmarło po kilku nieudanych próbach nabrania powietrza.

W opinii prokuratora, trudne dzieciństwo Katarzyny W. i dotychczasowa niekaralność nie mogą być uważane za okoliczności łagodzące bo prognoza co do przyszłego zachowania oskarżonej nie jest pomyślna. Z tych względów śledczy uznali, że kary 15 lub 25 lat więzienia będą w tym przypadku zbyt łagodne.

Czytaj więcej w Money.pl
Mała Madzia została zabita na imprezie? Przed Sądem Okręgowym w Katowicach trwa rozprawa przeciwko Katarzynie W., oskarżonej o zabicie półrocznej córki.
Proces Katarzyny W. Mocne słowa prokuratura Według śledczych kobieta zabiła swoje dziecko, traktując je wyłącznie jako źródło problemów. Ona nie przyznaje się do winy.
Przełom w śledztwie w sprawie Madzi? Prokuratura Okręgowa w Katowicach wystąpiła z odpowiednim wnioskiem do sądu. Śledczy uznali, że mama dziewczynki...
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)