Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
papież
06.10.2012 08:38

Wyrok dla kamerdynera papieża. Dziś decyzja sądu

Sąd Państwa Watykańskiego wyda dziś wyrok w procesie byłego kamerdynera papieskiego Paolo Gabriele

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

[aktualizacja 12:49]

*Sąd w Watykanie skazał na osiemnaście miesięcy więzienia Paolo Gabriele, byłego kamerdynera papieskiego, odpowiadającego za kradzież poufnych dokumentów z kancelarii Benedykta XVI. *

W ostatnim słowie oskarżony, który przyznał się wcześniej do winy, oświadczył, że nie uważa się za złodzieja, ponieważ kierował się wyłącznie miłością do Kościoła i papieża Banedykta XVI. Prokurator żądał trzech lat więzienia dla byłego kamerdynera.

29 września Paolo Gabriele stanął przed Sądem Państwa Watykańskiego. Były kamerdyner powiedział, że nie jest złodziejem, a działał _ z głębokiej miłości do papieża i kościoła _. Jego obrońca wnioskował o zmianę zarzutów kradzieży na _ sprzeniewierzenie _.
Prokurator przyznał, że nie znaleziono dowodów na to, by Paolo Gabriele miał w Watykanie wspólników.

Pracę watykańskiego sądu ułatwił fakt, że oskarżony przyznał się do kradzieży poufnych dokumentów, nie poczuwa się jednak do winy z tego powodu, lecz wyłącznie dlatego, że zawiódł zaufanie papieża.

Obserwatorzy mają wrażenie, że nie starano się znaleźć odpowiedzi na wiele pytań, jakie nasuwają się w związku z tą sprawę. Jeżeli Paolo Gabriele mówi prawdę, twierdząc, że nie miał wspólników, co miały znaczyć jego słowa, że nie on jeden wynosił z Watykanu tajne dokumenty. Panuje przekonanie, że po wyroku Benedykt XVI ułaskawi swego byłego kamerdynera

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: papież, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz