Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wyrok w sprawie Nowaka. "Wiele osób ubolewa, bo był zdolny"

0
Podziel się:

Hanna Gronkiewicz-Waltz pozytywnie o skazanym byłym ministrze transportu.

Wyrok w sprawie Nowaka. "Wiele osób ubolewa, bo był zdolny"
(PAP/Radek Pietruszka)

Zgubiło go niechlujstwo i niefrasobliwość - tak prezydent Warszawy i wiceprzewodnicząca PO Hanna Gronkiewicz-Waltz mówi o wyroku skazującym dla Sławomira Nowaka.

[Aktualizacja 9:42]

Wczoraj za niewpisanie cennego zegarka do pięciu oświadczeń majątkowych został skazany na karę grzywny w wysokości 20 tysięcy złotych. Sąd nie dał bowiem wiary w tłumaczenie, że były minister zrobił to nieświadomie bo nie wiedział,że tak osobistą rzecz jak zegarek należy ujawnić.

Dziś prezydent Warszawy podkreślała jednak, że składając mandat i rezygnując z członkostwa w klubie PO poseł zachował się uczciwie.

- _ Zachował się tak, jak należy. Po skazującym, choć nieprawomocnym wyroku oddał mandat. Myślę, że wiele osób boleje nad tym, co się wydarzyło i że Sławomir Nowak odchodzi z polityki. Wydaje się, że był zdolnym politykiem. Zgubiła go jednak niefrasobliwość, takie niechlujstwo _- oceniła Gronkiewicz-Waltz.

Nowak jednak nie składa broni i zamierza od wyroku się odwołać.To dlatego, że jak napisał w specjalnym oświadczeniu, _ nigdy celowo nie wprowadził nikogo w błąd _.

Po złożeniu mandatu przez Nowaka, Następni na liście do zastąpienia go są: Paweł Orłowski - wiceminister infrastruktury, szef Urzędu Lotnictwa Cywilnego Piotr Ołowski, ambasador w Hiszpanii Tomasz Arabski oraz Jan Kulas, nowo wybrany radny powiatu tczewskiego.

Członek zarządu pomorskiej PO Sławomir Neumann w radiowej Trójce mówił, że największe szanse mają Orłowski i Kulas

Czytaj więcej w Money.pl
Proces Sławomira Nowaka dobiega końca. Prokurator: 20 tys. grzywny Były minister nie wiedział, że w oświadczenie majątkowe musi wpisać wart ponad 10 tys. złotych zegarek?
Finał afery zegarkowej. Sławomir Nowak po wyroku składa mandat posła Sąd uznał Nowaka za winnego i skazał go na grzywnę w sprawie zatajenia zegarka.
SLD i Twój Ruch porozumieli się w 1 sprawie Partie zakładają wspólne: wnioski o komisje śledcze, zawiadomienia do prokuratury, NIK, UOKiK i KNF, wystąpienia o informacje rządu, interpelacje poselskie oraz projekt ustawy.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)